W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Bielizna kielichowa, puryfikaterze, palki, korporały, korporał, palka, puryfikaterz, welony na puszki, welon na puszke, obrusy na ołtarz, obrusy ołtarzowe

Biały welon na kielich mszalny Biały welon na kielich mszalny
Producent: Polski
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa - komplet /158 Bielizna kielichowa - komplet /158
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa - komplet 144 Bielizna kielichowa - komplet 144
Producent: Polski
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa - komplet 19 Bielizna kielichowa - komplet 19
Producent: Polski
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa - komplet lniany Bielizna kielichowa - komplet lniany
Producent: Polski
Cena: 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
Bielizna kielichowa / 103 Bielizna kielichowa / 103
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa / 79 Bielizna kielichowa / 79
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa komplet 048 Bielizna kielichowa komplet 048
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bielizna kielichowa komplet 058 Bielizna kielichowa komplet 058
Producent: Polski
Cena: 115,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Bielizna kielichowa

Czy stwierdzenie „komplety eleganckiej bielizny w kościele” nie brzmi nieco obrazoburczo? Takie komplety są jednak bardzo potrzebne, jeśli chodzi choćby o: palkę, korporał, bursę czy puryfikaterz. Nawet, jeżeli określenie „bielizna” w przypadku akcesoriów niezbędnych do odprawiania mszy wydaje się kłopotliwe i mało trafione, to powstało ono wieki temu, a jej znaczenie nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek częścią garderoby, tym bardziej tą frywolną.

Zestaw: palka, korporał, puryfikaterz oraz welon

To właśnie optymalny zestaw bielizny używanej podczas Eucharystii. Każda część posiada swoje znacznie praktyczne jak i symboliczne. Palka jest najmniejszą częścią takiego zestawu. To kwadratowy, usztywniony kawałek materiału, służący do przykrywania kielicha z winem mszalnym w postaci eucharystycznej, jako Krew Chrystusa, w celu ochrony zawartości tego kielicha przed potencjalnymi zanieczyszczeniami. Korporał to nic innego jak niewielki obrus, który ksiądz rozkłada na ołtarzu a następnie – ustawia na nim patenę z hostiami oraz kielich z winem. Korporał ma stanowić symbol całunu w jaki owinięte zostało rzeczywiste Ciało Chrystusa, a właściwie jeszcze ciało Jezusa, po złożeniu go do grobu. W podstawowym komplecie bielizny ołtarzowej znajduje się również puryfikaterz, służący między innymi do czyszczenia kielicha. Nie jest to jednak zwykły ręczniczek czy ściereczka, ponieważ to na puryfikaterzu mogą znaleźć się przypadkiem tak zwane partykuły, czyli drobne cząstki Najświętszego Sakramentu, w którym przecież znajdować ma się sam Jezus Chrystus. Przed przystąpieniem do liturgii Eucharystii kielich pozostaje przykryty także kwadratowym welonem. Poszczególne elementy bielizny kielichowej na liturgiczny.pl dostępne są oczywiście w kompletach ozdobionych tymi samymi motywami.

Komplet bielizny na ołtarz

Nazwa „bielizna” powstała po prostu od białego kawałka płótna, z jakiego wykonuje się wszystkie trzy podstawowe składniki takiego zestawu. Na liturgiczny.pl oferujemy liczne komplety obejmujące: palkę, puryfikaterz i korporał. Podobnie jak obrusy na ołtarze, te niewielkie, ale niezwykle ważne skrawki materiału używane podczas mszy, także są zdobione najczęściej złotym haftem. Oprócz palki, korporału i puryfikaterza w naszych zestawach znajdują się także specjalne ręczniczki. Złote hafty na bieliźnie ołtarzowej przedstawiają w wielu przypadkach oczywiście hostię. Ponadto zamiast hostii popularne są motywy krzyży. Te ostatnie niekoniecznie muszą być w kolorze złotym. W naszej ofercie znajdują się między innymi puryfikaterze, palki i korporały z krzyżami fioletowymi. Inne ozdobione są na przykład błękitno-niebieskimi motywami, bardzo wyraźnie odwołującymi się do kultu maryjnego. Na takiego rodzaju bieliźnie popularne są także wizerunki Baranka, chrystogramy i wiele innych typowo chrześcijańskich i katolickich symboli. Bielizna ołtarzowa, i to niejeden jej komplet, jest niezbędna w każdym kościele. Zapraszamy po jej różne warianty na zakupy online do sklepu liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium