W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Obrusy ołtarzowe do kościoła wykonujemy z tkanin odpornych na zaplamienia, łatwospieralnych.
Białe obrusy kościelne z haftem są przeznaczone na konkretne święta i okresy liturgiczne w kościele.
Szczególnie dostojnie przedstawiają się obrusy na Boże Narodzenie oraz obrus ołtarzowy z haftem Wielkanocnym.

W swojej bogatej ofercie posiadamy kościelne obrusy ołtarzowe z haftem czołowym wykonanym z przodu a także
obrusy liturgiczne z haftem bocznym, który pozwala na wykonanie większych i lepiej widocznych aplikacji.

Standardowo obrusy liturgiczne wykonywane są w trzech rozmiarach: 150x300 cm, 150x350 cm, 150x400 cm.
Istnieje jednak możliwość wykonania obrusy liturgicznego według indywidualnego wymiaru. 

Obrusy ołtarzowe

Dawno minęły czasy, kiedy obrusy na kościelne ołtarze własnoręcznie wyszywały oddane parafianki. Nie ma zresztą takiej potrzeby w dobie technologii pozwalających tworzyć kunsztowne wzory dużo szybciej a zarazem dokładniej. Piękne, wykonane z dbałością o każdy detal wzoru obrusy do świątyń kupić można obecnie nie wychodząc z domu – w witrynie liturgiczny.pl oczywiście. Większość spośród dużych, wyrazistych haftów, w zależności od wielkości kościoła widocznych często dość wyraźnie nawet z całej długości głównej nawy, to hafty wykonane nićmi w kolorach złotym oraz srebrnym. Klasyczny kolor złoty zdecydowanie dominuje na obrusach kładzionych na ołtarze. W części spośród nich wyraźnie widać jednak nawet duże akcenty w żywych kolorach.

Obrusy do kościoła

Jeżeli chodzi o takie obrusy warto zwracać uwagę na to, aby były one odporne na plamy oraz łatwe w utrzymywaniu ich w czystości. Na obrusach kładzionych w miejscach takich jak chociażby ołtarze boczne lub innych fragmentach naw bocznych nierzadko stawiane są na przykład wazony z kwiatami. Łatwo wówczas o sytuację, w której może rozlać się z nich woda albo obrus ubrudzi się w inny sposób. Z kolei na ołtarzu głównym swoiste zagrożenie dla czystego i schludnego obrusu stanowią chociażby świece a nawet mszalne wino. Nasze obrusy na ołtarz powstają głównie z białej tkaniny poliestrowej, którą łatwo jest uprać a następnie uprasować. Ołtarzowe obrusy także z uwagi na ich rozmiary wymagają jak najprostszych zabiegów czyszczących i konserwacyjnych. Podczas sprzątania oraz dekorowania ogromnych kościołów i bez tego jest tak wiele pracy, że czasami trudno powierzyć ją jednej tylko osobie. W duchu chrześcijańskim co najmniej nie wypada wszak dla niezdrowej satysfakcji dokładać komuś dodatkowych obowiązków wówczas, kiedy są one zupełnie zbędne. W związku z tym lepiej postawić na praktyczne i nowoczesne eleganckie obrusy ołtarzowe z witryny liturgiczny.pl.

Dekoracyjne wzornictwo na każdy czas

Kościelne obrusy ze sklepu liturgiczny.pl posiadają hafty i wzory uniwersalne, a także na specjalne okazje. Proste, złote wzory z motywami roślinnymi oraz krzyża albo hostii znakomicie sprawdzają się właściwie w ciągu całego roku liturgicznego. Tymczasem obok nich figurują również hafty okolicznościowe. To właśnie w ich obrębie najczęściej występują motywy kolorowe. Na przykład radosny obrus wielkanocny z napisami „ALLELUJA” oraz barankiem symbolizującym tryumf Zmartwychwstałego Chrystusa. Na uroczystości ku czci Matki Bożej przygotowaliśmy natomiast piękne obrusy maryjne, z charakterystycznymi, niebiesko-złotymi symbolami zwieńczonymi złotymi koronami lub „ukwiecony” obrus ze złotym symbolem Matki Bożej. Na Boże Narodzenie w witrynie liturgiczny.pl również czeka wyjątkowy obrus na ołtarz, przedstawiający Świętą Rodzinę. Inne obrusy na ołtarz z kolorowymi haftami to między innymi obrus z motywem płonącego Serca Jezusa w koronie cierniowej w otoczeniu winorośli oraz pas winorośli przedzielony chrystogramem (IHS). Wśród naszych liturgicznych obrusów jest w czym wybierać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium