W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Obrusy ołtarzowe do kościoła wykonujemy z tkanin odpornych na zaplamienia, łatwospieralnych.
Białe obrusy kościelne z haftem są przeznaczone na konkretne święta i okresy liturgiczne w kościele.
Szczególnie dostojnie przedstawiają się obrusy na Boże Narodzenie oraz obrus ołtarzowy z haftem Wielkanocnym.

W swojej bogatej ofercie posiadamy kościelne obrusy ołtarzowe z haftem czołowym wykonanym z przodu a także
obrusy liturgiczne z haftem bocznym, który pozwala na wykonanie większych i lepiej widocznych aplikacji.

Standardowo obrusy liturgiczne wykonywane są w trzech rozmiarach: 150x300 cm, 150x350 cm, 150x400 cm.
Istnieje jednak możliwość wykonania obrusy liturgicznego według indywidualnego wymiaru. 

Obrus haftowany krzyż / 22 Obrus haftowany krzyż / 22
Producent: Polski
Cena: 480,00 zł
zobacz więcej
Obrus na ołtarz Maryjny 047 Obrus na ołtarz Maryjny 047
Producent: Polski
Cena: 450,00 zł
zobacz więcej
Obrus ołtarzowy 031 format 150 x 250 cm Obrus ołtarzowy 031 format 150 x 250 cm
Producent: Polski
Cena: 500,00 zł
zobacz więcej
Obrus ołtarzowy IHS 031 Obrus ołtarzowy IHS 031
Producent: Polski
Cena: 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Obrus z haftem IHS /058 Obrus z haftem IHS /058
Producent: Polski
Cena: 500,00 zł
zobacz więcej
Obrus z motywem Wielkanocnym Obrus z motywem Wielkanocnym
Producent: Polski
Cena: 640,00 zł
szt.
zobacz więcej

Obrusy ołtarzowe

Dawno minęły czasy, kiedy obrusy na kościelne ołtarze własnoręcznie wyszywały oddane parafianki. Nie ma zresztą takiej potrzeby w dobie technologii pozwalających tworzyć kunsztowne wzory dużo szybciej a zarazem dokładniej. Piękne, wykonane z dbałością o każdy detal wzoru obrusy do świątyń kupić można obecnie nie wychodząc z domu – w witrynie liturgiczny.pl oczywiście. Większość spośród dużych, wyrazistych haftów, w zależności od wielkości kościoła widocznych często dość wyraźnie nawet z całej długości głównej nawy, to hafty wykonane nićmi w kolorach złotym oraz srebrnym. Klasyczny kolor złoty zdecydowanie dominuje na obrusach kładzionych na ołtarze. W części spośród nich wyraźnie widać jednak nawet duże akcenty w żywych kolorach.

Obrusy do kościoła

Jeżeli chodzi o takie obrusy warto zwracać uwagę na to, aby były one odporne na plamy oraz łatwe w utrzymywaniu ich w czystości. Na obrusach kładzionych w miejscach takich jak chociażby ołtarze boczne lub innych fragmentach naw bocznych nierzadko stawiane są na przykład wazony z kwiatami. Łatwo wówczas o sytuację, w której może rozlać się z nich woda albo obrus ubrudzi się w inny sposób. Z kolei na ołtarzu głównym swoiste zagrożenie dla czystego i schludnego obrusu stanowią chociażby świece a nawet mszalne wino. Nasze obrusy na ołtarz powstają głównie z białej tkaniny poliestrowej, którą łatwo jest uprać a następnie uprasować. Ołtarzowe obrusy także z uwagi na ich rozmiary wymagają jak najprostszych zabiegów czyszczących i konserwacyjnych. Podczas sprzątania oraz dekorowania ogromnych kościołów i bez tego jest tak wiele pracy, że czasami trudno powierzyć ją jednej tylko osobie. W duchu chrześcijańskim co najmniej nie wypada wszak dla niezdrowej satysfakcji dokładać komuś dodatkowych obowiązków wówczas, kiedy są one zupełnie zbędne. W związku z tym lepiej postawić na praktyczne i nowoczesne eleganckie obrusy ołtarzowe z witryny liturgiczny.pl.

Dekoracyjne wzornictwo na każdy czas

Kościelne obrusy ze sklepu liturgiczny.pl posiadają hafty i wzory uniwersalne, a także na specjalne okazje. Proste, złote wzory z motywami roślinnymi oraz krzyża albo hostii znakomicie sprawdzają się właściwie w ciągu całego roku liturgicznego. Tymczasem obok nich figurują również hafty okolicznościowe. To właśnie w ich obrębie najczęściej występują motywy kolorowe. Na przykład radosny obrus wielkanocny z napisami „ALLELUJA” oraz barankiem symbolizującym tryumf Zmartwychwstałego Chrystusa. Na uroczystości ku czci Matki Bożej przygotowaliśmy natomiast piękne obrusy maryjne, z charakterystycznymi, niebiesko-złotymi symbolami zwieńczonymi złotymi koronami lub „ukwiecony” obrus ze złotym symbolem Matki Bożej. Na Boże Narodzenie w witrynie liturgiczny.pl również czeka wyjątkowy obrus na ołtarz, przedstawiający Świętą Rodzinę. Inne obrusy na ołtarz z kolorowymi haftami to między innymi obrus z motywem płonącego Serca Jezusa w koronie cierniowej w otoczeniu winorośli oraz pas winorośli przedzielony chrystogramem (IHS). Wśród naszych liturgicznych obrusów jest w czym wybierać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium