W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Świece liturgiczne

W kościołach od dawna oświetlenie przybiera coraz bardziej nowoczesne formy. Nikogo nie dziwi już wieczna lampka w prezbiterium w formie lampki LED. Jednocześnie – trudno wyobrazić sobie Kościół jako taki oraz wiele nabożeństw bez tradycyjnych, woskowych świec. Pomimo galopującego postępu równie trudno bowiem wyobrazić sobie chociażby elektryczny paschał albo świece niesione przez wiernych z okazji Święta Matki Boskiej Gromnicznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o paschał, czy może o tak zwaną roratkę – świece kościelne na liturgiczny.pl zachowują swój tradycyjny charakter.

Świece liturgiczne

  • promocja
Świece do wieńca - świece adwentowe Świece do wieńca - świece adwentowe
Producent: Polski
Cena: 160,00 zł
zobacz więcej
Paschał 2024 spalający 100/10 wosk-parafina Paschał 2024 spalający 100/10 wosk-parafina
Producent: Polski
Cena: 710,00 zł
zobacz więcej
Paschał 2024 spalający z woskiem 100/10 Paschał 2024 spalający z woskiem 100/10
Producent: Polski
Cena: 670,00 zł
zobacz więcej

Ze świecą szukać

Wysokiej jakości woskowych świec można obecnie szukać ze świecą! No, chyba że akurat trafili Państwo do witryny liturgiczny.pl. Duchowe poszukiwania wiekuistej Światłości każdy musi odbyć we własnym zakresie. Jednak sklep liturgiczny.pl może w nich wspierać dostarczając najbardziej klasyczne liturgiczne woskowe świece oraz świece z wkładami olejowymi, przez co można znacznie szybciej skupić się na tym, co najważniejsze, zamiast poszukiwać odpowiednich świec. Paschał woskowy, tradycyjnie wykonany z wosku pszczelego, jest może spotykany nieco rzadziej. Na liturgiczny.pl znajdują się między innymi paschały olejowe oraz specjalne stojaki właśnie pod tego typu świece jak i pod wymienne głowice do paschału.

Świece aromatyzowane w kościele?

Jak najbardziej! Świeca spalająca z dodatkiem kadzidła wygląda niepozornie, niczym zwykła, szeroka żółta świeca jaką spotkać można na niejednym ołtarzu. Ta jednak zawiera dodatek wonnego kadzidła, który delikatnie unosi się w prezbiterium i roztacza na dalszą przestrzeń kościoła.

Świece okolicznościowe

Świece do kościoła przeznaczone do umieszczania ich w kościołach podczas konkretnych liturgii łatwo rozpoznać po charakterystycznej dla nich kolorystyce. Każdy wierny doskonale wie co oznacza świeca czerwona, co – świeca fioletowa, co zaś – świeca zielona, albo świeca biała. Obok nich charakterystyczne są również świece z symboliką Ducha Świętego oraz maryjną. Przepiękne, barwne, okolicznościowe świece w formie tryptyków to również zestawy świec ołtarzowych specjalnie na Boże Narodzenie jak i na Wielkanoc. Wyjątkowe świece, zarówno świece paschalne jak i inne ich rodzaje, dostępne na liturgiczny.pl to świece malowane i zdobione ręcznie. Chociaż do domu rzadko pozwalamy sobie na takie wyjątkowe i często kosztowne elementy wyposażenia, to jeżeli chodzi o świece przeznaczone do kościoła znacznie chętniej inwestujemy w wyroby z tak zwanej wyższej półki. Także takie wydarzenia, jak Pierwsza Komunia Święta wymagają wyjątkowej oprawy również jeżeli chodzi o świece. Świece z symbolem IHS, czyli z tak zwanym chrystogramem, oraz z hostią, oferujemy w różnych wzorach i wielkościach. Kiedy to parafianie udają się do kościoła ze świecami w dłoniach, czyli na przykład z okazji Święta Ofiarowania Pańskiego (wspomniane już powyżej tzw.: Matki Boskiej Gromnicznej), potrzebują zabezpieczenia przed gorącym woskiem spływającym po zapalonych świecach. Zabierając swoje świece do kościoła warto zatem zadać o odpowiednio atrakcyjne i praktyczne lampiony, na przykład papierowe albo plastikowe. Je również znajdą Państwo na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium