W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Gromnica woskowa 40x3,5 cm Gromnica woskowa 40x3,5 cm
Producent: Polski
Cena: 70,00 zł
szt.
zobacz więcej
Świeca  liturgiczna Wielkanocna Świeca liturgiczna Wielkanocna
Producent: Polski
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
Świeca gromnica biała spalająca zwykła Świeca gromnica biała spalająca zwykła
Producent: Polski
Cena: 16,00 zł
zobacz więcej
Świeca spalająca - motyw Maryjny Świeca spalająca - motyw Maryjny
Producent: Polski
Cena: 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość

Świece soborowe

Świece nadają każdej ceremonii niezwykły charakter, podkreślając tym samym jej znaczenie. Specjalne, wysokie świece liturgiczne znajdują zastosowanie podczas wielu ważnych wydarzeń oraz świąt religijnych. Towarzyszą nie tylko niedzielnym nabożeństwom mszalnym, ale również takim okolicznościom jak Adwent, Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, Święto Matki Boskiej Gromnicznej, a także Sakrament Chrztu Świętego, Komunia Święta, bierzmowanie oraz ślub. Świeca liturgiczna ma ważne znaczenie symboliczne – przede wszystkim, odzwierciedla czystość i światło wiary.

Nasz sklep posiada w swojej ofercie świece liturgiczne przeznaczone na różne nabożeństwa i ceremonie religijne, w tym świece adwentowe, gromnice, świece ołtarzowe, a także papierowe lampiony na świece ozdobione wizerunkiem Matki Boskiej. Zapoznaj się z pełną ofertą świec soborowych, które dostępne są w sklepie Liturgiczny.pl!

Świeca liturgiczna – różne rodzaje

W zależności od okresu liturgicznego, podczas nabożeństw wykorzystywane są różne rodzaje świec. Zadbaliśmy o to, aby w naszym asortymencie dostępne były najważniejsze i najczęściej używane w świątyniach świece.

W czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, zarówno w kościołach, jak i w domach pojawiają się tradycyjne wianki, w których centrum umieszczane są świece adwentowe. To jeden z ważnych symboli nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Cztery świece są symbolami czterech tygodni adwentu i każda z nich skupia się na innym wydarzeniu związanym z Bożym Narodzeniem.

W okresie adwentu wykorzystywana jest także roratka – to specjalna świeca, którą zapala się w trakcie adwentowych mszy roratnych. Najczęściej jest biała, wykonana z parafiny i posiada piękne, dekoracyjne emblematy w kolorach złotym oraz niebieskim.

Na szczególną uwagę zasługują świece na Komunię Świętą i bierzmowanie. Wspaniale zdobione motywami religijnymi, symbolizują oświecenie przez Chrystusa. Czasami świece te są wykorzystywane więcej niż na jedną okoliczność, np. świeca chrzcielna po kilku latach zostaje ponownie użyta podczas ceremonii Pierwszej Komunii Świętej.

Kolejną wyjątkową świecą liturgiczną jest gromnica. Tradycyjne gromnice były wykonywane z wosku pszczelego, dziś znacznie częściej spotykane są świece parafinowo-woskowe. Gromnica zapalana jest na Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Świeca jest poświęcona w kościele, po czym zanosi się ją do domu, gdzie jej płomień ma przynosić zgodę i miłość.

Wysokiej jakości świece liturgiczne na cały rok

Nasza oferta obejmuje świece adwentowe, gromnice, świece na komunię Świętą, bierzmowanie, a także inne święta i okoliczności religijne. Zapewniamy duży wybór wspaniale zdobionych świec charakteryzujących się długim czasem spalania. Piękne świece liturgiczne doskonale spełnią swoje zadanie podczas nabożeństw kościelnych, jak również w prywatnych domach, wnosząc do nich ciepło i światło wiary. Zależy nam na tym, aby każdy Klient był w pełni zadowolony z dokonanych u nas zakupów, dlatego dostarczamy wyłącznie wysokiej jakości artykuły liturgiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium