W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Dzwonki kościelne

Biorąc pod uwagę efekty akustyczne podczas liturgii nie wystarczą nawet najpotężniejsze organy. Dzwony na dzwonnicy mają swoją rolę raczej na zewnątrz niż wewnątrz budynku kościoła. Drobne akcesoria liturgiczne wydające dźwięki są bardzo istotne podczas każdego nabożeństwa, nawet, jeżeli nie przyciągają tak mocno uwagi jak kolorowy ornat księdza albo złota monstrancja. Kiedy ich zabraknie – każdy ze zgromadzonych odczuwa ich brak. Jest on wyczuwalny nawet w czasie, kiedy to dzwonki ministranckie zastępowane są naturalnie przez drewniane kołatki. Już wówczas, być może głównie ze względu na okoliczności temu towarzyszące, niektórych spośród wiernych przeszywa dreszcz. Co jednak byłoby, gdyby niepozorne dzwonki kościelne oraz inne drobne instrumenty mszalne zamilkły? Dzwonki, gongi, sygnaturki czy kołatki mogą zatem wydawać się mało istotnym elementem oprawy liturgii, są jednak absolutnie niezastąpione.

Sygnaturka mosiężna poczwórna 140 Sygnaturka mosiężna poczwórna 140
Producent: Polski
Cena: 1 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sygnaturka mosiężna trójtonowa DZ 24 Sygnaturka mosiężna trójtonowa DZ 24
Producent: Polski
Cena: 4 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gong mosiężny jednotonowy 0629 Gong mosiężny jednotonowy 0629
Producent: Polski
Cena: 1 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
Gong trójtonowy błyszczący 152 Gong trójtonowy błyszczący 152
Producent: Polski
Cena: 4 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dzwonek liturgiczny - mosiężny 027 Dzwonek liturgiczny - mosiężny 027
Producent: Polski
Cena: 865,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dzwonki kościelne - poczwórne 999 Dzwonki kościelne - poczwórne 999
Producent: Włoski
Cena: 530,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dzwonek ministrancki - pojedynczy 025 Dzwonek ministrancki - pojedynczy 025
Producent: Polski
Cena: 115,00 zł
zobacz więcej
Dzwonek harmoniczny poczwórny mosiężny 030 Dzwonek harmoniczny poczwórny mosiężny 030
Producent: Polski
Cena: 999,00 zł
zobacz więcej
Dzwonek mosiężny poczwórny S-017 Dzwonek mosiężny poczwórny S-017
Producent: Polski
Cena: 745,00 zł
zobacz więcej
Dzwonek mosiężny s/1026 Dzwonek mosiężny s/1026
Producent: Włoski
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej
Dzwonek mszalny mosiężny 0613 Dzwonek mszalny mosiężny 0613
Producent: Polski
Cena: 1 120,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dzwonki mszalne

Podczas Podniesienia i wielu innych istotnych momentach liturgii dzwonki są wręcz nieodzowne. W sklepie liturgiczny.pl oferujemy między innymi najbardziej popularne dzwonki poczwórne. Obok nich – także potrójne wersje mszalnych dzwonków, oraz na pojedynczej rączce – dzwonki pojedyncze. Nasze dzwonki są klasyczne, całkowicie pozłacane albo na przykład srebrno-złote. Mosiężne dzwonki w witrynie liturgiczny.pl występują w bardzo prostych wzorach, jak i jako dzwonki barokowe, wyjątkowo ozdobne. Dzwonki liturgiczne mają wiele odsłon, dokładamy wszelkich starań, aby nasz asortyment obejmował dzwonki o wysokiej jakości dźwięku i zarazem – estetyczne. Zarówno mobilne dzwonki obsługiwane przez ministrantów w trakcie mszy oraz procesji jak i stacjonarne sygnaturki, montowane w ścianach, są także na tyle uniwersalne pod względem wzornictwa, aby dobrze komponowały się z większością kościelnych wnętrz.

Sygnaturki

Wspomniane powyżej sygnaturki to dzwonki jednotonowe jak i trójtonowe. Większość z nich to sygnaturki obejmujące bardzo tradycyjne w swoim kształcie, w przeciwieństwie do tych ministranckich, zwykle prostych i nowoczesnych, dzwonki. Często jednak o różnicy pomiędzy sygnaturkami tradycyjnymi a tymi o bardziej nowoczesnym charakterze sygnaturek świadczy oprawa dzwonków.

Gongi kościelne i kołatki

Kościelne gongi, obok dzwonków są istotnym elementem liturgii. Sklep liturgiczny.pl oferuje gongi jednotonowe, dwutonowe oraz trójtonowe. Takie gongi wydają się najmniej skomplikowanymi pod względem wizualnym instrumentami liturgicznymi, jednak nawet pośród nich można wybierać pomiędzy gongami błyszczącymi i matowymi. Nawet pośród gongów wyraźnie rozróżnić można modele bardziej tradycyjne i jednoznacznie nowoczesne. Większość jest jednak na tyle uniwersalna, że dobrze odnajdzie się w nowo postawionym kościele jak i w barokowym czy gotyckim. Oprócz gongów kościelnych oferujemy także drewniane kołatki, zastępujące dzwony i dzwonki w trakcie Triduum Paschalnego. Kołatki jako takie całkowicie zastępują inne efekty akustyczne podczas mszy i są równoprawne wobec dzwonków. Koniecznie należy pamiętać o nich podczas wyposażania kościoła, nawet jeżeli do Wielkiego Tygodnia jest jeszcze dużo czasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium