W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Krzyże liturgiczne

Chociaż sklep liturgiczny.pl ma w swojej ofercie na przykład srebrne krzyże, przeznaczone raczej do domów lub na skromniejsze okazje, do kościołów zdecydowanie poleca szeroką gamę typowo liturgicznych modeli krzyży. Krzyża nie może zabraknąć na ołtarzu głównym oraz ołtarzach bocznych, a także – w wielu innych punktach wszystkich naw kościoła. Krzyż stanowi przecież najbardziej charakterystyczny i rozpoznawalny symbol, wskazujący na to, że nie mamy do czynienia ze zwykłą budowlą, ale z budowlą sakralną. O ile zwykle z daleka widać do od zewnątrz, koniecznie trzeba zadbać również o liczne krzyże w kościelnych wnętrzach.

Krzyż ołtarzowy mosiężny S-052 Krzyż ołtarzowy mosiężny S-052
Producent: Polski
Cena: 1 500,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż ołtarzowy 177 Krzyż ołtarzowy 177
Producent: Polski
Cena: 1 800,00 zł
zobacz więcej
Krzyż ołtarzowy S-059 Krzyż ołtarzowy S-059
Producent: Polski
Cena: 2 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż mosiężny procesyjny 0625-I-64cm Krzyż mosiężny procesyjny 0625-I-64cm
Producent: Polski
Cena: 1 800,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż mosiężny procesyjny 0625-III Krzyż mosiężny procesyjny 0625-III
Producent: Polski
Cena: 1 600,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż mosiężny srebrzony 0616 Krzyż mosiężny srebrzony 0616
Producent: Polski
Cena: 2 200,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż mosiężny stojący 0617 Krzyż mosiężny stojący 0617
Producent: Polski
Cena: 1 820,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż ołtarzowy  PB/1404 Krzyż ołtarzowy PB/1404
Producent: Polski
Cena: 2 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż ołtarzowy mosiężny S-049 Krzyż ołtarzowy mosiężny S-049
Producent: Polski
Cena: 1 550,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż procesyjny drewniany 23/P3 Krzyż procesyjny drewniany 23/P3
Producent: Polski
Cena: 3 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż procesyjny mosiężny z podstawą Krzyż procesyjny mosiężny z podstawą
Producent: Polski
Cena: 3 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż procesyjny PB/1401 Krzyż procesyjny PB/1401
Producent: Polski
Cena: 2 700,00 zł
szt.
zobacz więcej
Krzyż procesyjny PB/1402 Krzyż procesyjny PB/1402
Producent: Polski
Cena: 2 700,00 zł
szt.
zobacz więcej

Krzyże ołtarzowe

To najszersza gama krzyży do kościoła oferowanych przez witrynę liturgiczny.pl. Dawno już minęły czasy, kiedy zarówno królewskie korony jak i elementy wyposażenia kościołów musiały być wykonane z niemalże szczerego złota. Obecnie krzyże na ołtarze oraz inne akcesoria liturgiczne wykonywane są różnego typu metali i jedynie powierzchownie pozłacane, albo nawet – malowane na złoty kolor. Dzięki temu choćby krzyże i inne utensylia, także podnoszone i przemieszczane podczas mszy i w innych okolicznościach, są o wiele mniej kosztowne oraz lżejsze. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku krzyży procesyjnych, niemniej, wszelkie liturgiczne krzyże produkowane współcześnie posiadają ogromną przewagę nad tymi sprzed wieków. Krzyże na ołtarz ze sklepu liturgiczny.pl występują w wersjach o charakterze bardziej zdobnym i tradycyjnym, jak i jako krzyże bardzo minimalistyczne i nowoczesne w swoim stylu. Wiele spośród nich to krzyże mosiężne, z pozłacaną wierzchnią warstwą. Takie krzyże bywają także bardzo misternie i precyzyjnie zdobione, na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od krzyży oraz dekoracji charakterystycznych dla wielowiekowych kościołów. Krzyże ołtarzowe oferujemy samodzielnie lub w komplecie z podstawami. Podstawy do takich krzyży są również na liturgiczny.pl dostępne osobno. Na prostej, mosiężnej podstawie bez dodatkowych elementów ozdobnych łatwo jest umieścić krzyże o bardzo różnym charakterze oraz stylistyce. Nie wszystkie spośród nowoczesnych krzyży są minimalistyczne. W naszej ofercie jest między innymi podstawa pod krzyż nowoczesny komponująca się z krzyżami liturgicznymi na ołtarz wykonanymi z niewielkich, połączonych ze sobą elementów mosiężnych, niklowanych.

Do kościoła i na procesje

Krzyże zakończone specjalnymi otworami pozwalają zamieszczać je zarówno na podstawach jak i na uchwytach, dzięki którym stają się krzyżami noszonymi podczas procesji. Krzyże jakie oferujmy w witrynie liturgiczny.pl to zarówno masywne, mosiężne krzyże, krzyże bardzo dekoracyjne jak i nowoczesne ażurowe krzyże liturgiczne przeznaczone do różnorodnych zadań. Oprócz samych krzyży polecamy także specjalne materiały pielęgnacyjne, jak chociażby profesjonalne chusteczki przeznaczone specjalnie do czyszczenia złota, srebra i innych metali. Krzyże o różnych funkcjach z akcesoriami w szerokim asortymencie czekają zatem na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium