W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Alby kapłańskie

Alba kapłańska stanowi nieodłączny element stroju do sprawowania posługi liturgicznej. Powinna być wykonana z materiału najwyższej jakości oraz wspaniale się prezentować. Dodatkowo, bardzo ważne aby była przewiewna. Alby kapłańskie są noszone przez księży dość często, bowiem zakłada się je pod ornat i stułę przed każdą Mszą Świętą. Dlatego też należy zadbać o jak najlepszą wygodę ich użytkowania oraz estetyczny wygląd.

W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór alb liturgicznych. Szaty dostępne są w kolorze białym i ecru. Wiele z naszych produktów jest przyozdobione atrakcyjną wstawką - kolor może być dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Posiadamy alby kapłańskie z haftowanymi krzyżami, zdobionymi rękawami oraz wiele innych. Wszystkie alby kapłańskie dostępne są w licznych rozmiarach. Do wyboru także różny krój (francuski, rzymski, alboornat itp). Szaty liturgiczne wykonane zostały z tkanin najwyższej jakości, dzięki czemu zapewniają komfort noszenia i są przewiewne. Bardzo polecana jest alba kapłańska stworzona z tkaniny z domieszką lnu oraz alba kapłańska z bawełny.

W naszej ofercie także alba kapłańska z zamkiem z przodu. Suwak na klatce piersiowej jest szczególnym udogodnieniem i znacznie poprawia wygodę użytkowania szaty. Posiadamy także produkty mające zamek na ramieniu.

Komża kapłańska

Oferujemy również emblementy do naszycia na albie komunijnej, liczne naszywki eucharystyczne oraz aplikacje hafotwane. U nas także komże kanonickie, komże kapłańskie oraz szeroka gama sznurów. Szczególnie wspaniała jest komża kapłańska z tropiku z ręcznie wykonanymi zdobieniami. Tworzona na zamówienie.

Każdy nasz produkt wykonany jest z jak najwyższą staranności i dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół szaty. Dokładamy także wiele starań, aby dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierz trwałe, wspaniale wyglądające alby i ciesz się wygodą ich noszenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie!

ALBA KANONICKA 3-098-1 ALBA KANONICKA 3-098-1
Cena: 1 550,00 zł
zobacz więcej
Alba kapłańska 3-163-1 Alba kapłańska 3-163-1
Producent: Polski
Cena: 285,00 zł
zobacz więcej

Komże kapłańskie i dla ministrantów oraz alby

Chętnie przyglądamy się przepięknie zdobionym, strojnym ornatom. Te właśnie elementy strojów księży najbardziej przyciągają uwagę, a często ich wiekowe egzemplarze stanowią nawet podziwiane od setek lat eksponaty muzealne. Niemniej – oprócz dekoracyjnych ornatów oraz kap istotną rolę w strojach duchownych, zarówno dawniej jak i współcześnie, stanowią po prostu komże. Komże nie są może aż tak atrakcyjne wizualnie, są jednak podstawą odzieży zakładanej podczas odprawiania liturgii a noszą je nie tylko sami kapłani, ale także na przykład służący do mszy ministranci. Czasami sutanna, komża oraz stuła bywa wystarczającym zestawem podczas wykonywania służby przez kapłana, wówczas obywa się on zupełnie bez pełnego przepychu ornatu. Komże i alby haftowane są zatem często pierwszymi ubraniami, jakich poszukują osoby zajmujące się zaopatrywaniem księży i innych osób w specjalistyczną, sakralną odzież. Sklep liturgiczny.pl oferuje naturalnie ogromny wybór komży, alb lektorskich i innych części liturgicznej garderoby.

Nasze komże

Komże dzielą się zatem między innymi na klasyczne, kapłańskie jak i komże kanonickie z charakterystycznymi emblematami w ich dolnej części oraz na końcach rękawów. Na liturgiczny.pl znajdują się również szyte na zamówienie komże dla ministrantów. Większość oferowanych przez nas komży to komże bawełniane, i z innych naturalnych tkanin zapewniające lepszą cyrkulację powietrza, co w przypadku długich, pokrywających zwykle powierzchnię niemal całego ciała strojów sakralnych jest wyjątkowo ważnym aspektem. Polecamy zarówno długie jak i krótkie komże zdobione chociażby kolorową lub białą gipiurową koronką. Ponadto dużym zainteresowaniem w sklepie liturgiczny.pl cieszą się również dekoracyjne komże z mereżką lub ze złotymi haftami. Komże są strojami przeznaczonymi niemal wyłącznie dla osób duchownych. Osoby świeckie sprawujące funkcje pomocnicze podczas Eucharystii zazwyczaj noszą alby.

Alby

Alternatywa dla komży w postaci alby to biały, gładki strój. W ofercie naszego sklepu znaleźć można na przykład alby przewiązywane w pasie jak i alby lektorskie z kapturem, a nawet alby lektorskie zapinane na suwak. Obok nich figurują również specjalistyczne alby kapłańskie. Od dawna aby chętnie wybierane są jako jednolite stroje dla dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą. Wówczas wybierane są do nich także specjalne emblematy z symbolami hostii i innymi, do naszycia na alby. Takie alby komunijne są zatem zarazem proste i identyczne u wszystkich dzieci a zarazem – posiadają ozdobne i symboliczne akcenty. Jednak to nie alby dla dzieci, ale alby haftowane dla dorosłych osób biorących czynny udział w zadaniach związanych z odprawianiem mszy świętych i innych organizacyjnych aspektów działalności kościoła to alby głównie oferowane przez sklep liturgiczny.pl. Zapraszamy po stroje tego typu w kolorach białym, kremowym oraz écru, gładkie jak i zdobione. Każdy zaangażowany członek Wspólnoty jaką jest Kościół znajdzie tutaj coś właśnie dla siebie. Szczególnie alby kapłańskie lniane to świetny wybór na cały kalendarzowy jak i liturgiczny rok.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium