W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Kremowy ornat Maryjny Kremowy ornat Maryjny
Producent: Polski
Cena: 320,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat Maryjny ecru haftowany FP-92-M Ornat Maryjny ecru haftowany FP-92-M
Producent: Kler
Cena: 590,00 zł
szt.
zobacz więcej
Maryjny ornat semi gotycki SG01 Maryjny ornat semi gotycki SG01
Producent: Kler
Cena: 590,00 zł
zobacz więcej
ORNAT 1-104-18 ORNAT 1-104-18
Cena: 1 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-262-1 ORNAT 1-262-1
Cena: 595,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat kremowy z haftem Maryjnym Ornat kremowy z haftem Maryjnym
Producent: Polski
Cena: 760,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT Maryjny 1-252-1 ORNAT Maryjny 1-252-1
Cena: 490,00 zł
zobacz więcej
Ornat Maryjny 1-505-1 Ornat Maryjny 1-505-1
Producent: Polski
Cena: 325,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat Maryjny w kolorze ecru /234 Ornat Maryjny w kolorze ecru /234
Producent: Kler
Cena: 230,00 zł
zobacz więcej
Ornat Maryjny w kolorze kremowym Ornat Maryjny w kolorze kremowym
Producent: Polski
Cena: 300,00 zł
szt.
zobacz więcej

Ornaty maryjne

Kult maryjny zajmuje poczesne miejsce w długiej tradycji Kościoła Katolickiego. O tym, że Matka Zbawiciela wcale nie jest traktowana w tym obrządku drugoplanowo świadczą chociażby popularne i liczne ornaty z jej wizerunkiem albo symboliką odnoszącą się właśnie do kultu maryjnego. Motyw Matki Bożej jest obecny zarówno w symbolice jak i w codziennym życiu Kościoła oraz wiernych a nawet w liturgii. Najlepiej o jej wysokim statusie świadczy chociażby druga pod względem popularności po „Ojcze Nasz” modlitwa „Zdrowaś Mario”. Maryjne ornaty są jednak noszone podczas nabożeństw szczególnych, kiedy to właśnie Matka Boża jest wynoszona na pierwszy plan, zwłaszcza w maryjnym miesiącu roku liturgicznego i kalendarzowego, czyli w maju.

Chwalcie łąki umajone

Umajone łąki i wszystko, co budzi się do życia w maju kojarzy się właśnie z oddawaniem czci Matce Bożej. W tym miesiącu Maryja dominuje nie tylko na ornatach kapłanów, ale również zajmuje szczególne miejsce w sercach wszystkich oddanych jej wiernych Kościoła. Motywy maryjne pojawiają się wówczas częściej także na obrusach, bieliźnie kielichowej i innych elementach wystroju kościelnych wnętrz. „Chwalcie z nami Panią Świata” sięgając po biało-błękitne, biało-niebieskie oraz biało-złote ornaty maryjne nie tylko w maju!

Kobieta zmienną jest nawet na ornatach

Widać to także na przykładzie licznych i różnorodnych wizerunków Przenajświętszej Panienki i Matki Jezusa w Kościele. Wśród ornatów z maryjną symboliką znajdują się zatem między innymi motywy Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz liczne przedstawienia niebieskich oraz błękitnych symboli Maryi Panny. Również typowe dla tego nurtu są motywy koron pojawiające się na typowo maryjnych szatach liturgicznych. Wśród orantów maryjnych na stronie liturgiczny.pl znajdują się naturalnie do wyboru wersje ornatów z dekoracyjnymi pasami jak i klasyczne. Większość spośród tych specyficznych ornatów utrzymana jest w kolorystyce kremowej oraz écru. Ornaty z motywem Matki Boskiej na liturgiczny.pl to zarówno ornaty w bardzo przystępnych cenach, jak i bardziej kunsztowne ornaty, które na terenie Polski wysyłamy do naszych odbiorców nieodpłatnie. Te klasyczne ornaty, najczęściej używane podczas liturgii w Polsce, jak i ornaty rzymskie maryjne zachwycają przede wszystkim delikatnymi, pastelowymi barwami przełamanymi czasami złotem. Kolorystyka związana z maryjnym kultem wprowadza do kościołów całkiem inną niż w przypadku tradycyjnych ornatów liturgicznych atmosferę. Trudno opisać to słowami, jest to jednak niezwykły klimat możliwy do uchwycenia właśnie podczas uczestnictwa w nabożeństwach z udziałem maryjnych symboli. Wzornictwo oraz kolorystyka wszystkich noszonych przez kapłanów w ciągu roku ornatów nie bez powodu została odgórnie narzucona i jest przestrzegana. Zupełnie inaczej odbierane są ornaty filetowe a inaczej – właśnie ornaty maryjne, nawet wówczas, kiedy pozornie zgromadzeni nie przywiązują do nich dużej uwagi. Odzież sakralna w różnych odsłonach ma niebagatelne znaczenie dla ostatecznego charakteru każdej mszy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium