W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Ornaty białe

Obok licznych ornatów utrzymanych w jasnej, kremowej kolorystyce w witrynie liturgiczny.pl, zastępujących często ornaty w kolorze białym oferujemy także śnieżnobiałe ornaty, zdobione najczęściej delikatnymi, złotymi ornamentami. Tutaj, oprócz całkowicie gładkich białych, nieskomplikowanych ornatów do koncelebry, znajdują się także ornaty związane wyraźnie z najważniejszym podczas każdej mszy sakramentem Eucharystii. To obszerne ornaty ze złotymi lamówkami opatrzone subtelnymi motywami krzyży oraz chrystogramów, czyli symboli IHS, symbolizującymi powszechnie również hostię. Takie ornaty są idealne na dni udzielania Pierwszej Komunii Świętej jak i celebrowania jej rocznic. Często przystępujące po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii dzieci, niezależnie od ich płci, ubierane są zresztą w bardzo podobne śnieżnobiałe alby, czasami ze złotymi lamówkami a czasami – również z motywem hostii bądź chrystogramów. Wówczas takie ornaty pięknie komponują się pod względem stylistyki z oprawą całej uroczystości. Generalnie wszystkie ornaty białe ze złotymi motywami, niezależnie od wybranych wzorów, nawet bezwiednie przywodzą na myśl połączenie białych komunikantów z otaczającą je złotą, promienistą monstrancją. Próżno szukać bardziej dosłownego symbolu Eucharystii.

Śnieżna biel ornatów

Kolor biały jest naturalnie kolorem komunikantów, jest także kolorem czystości, niewinności i odkupienia, do którego zmierzają przecież wszyscy, z natury swej grzeszni wyznawcy Kościoła. Śnieżnobiałe ornaty są zatem jak najbardziej uzasadnione w dniach: świętowania radosnego Zmartwychwstania Pańskiego albo uroczystych dniach Narodzin Jezusa z przez Niepokalaną Maryję Dziewicę. Wielokrotnie na białych ornatach pojawiają się także motywy krzyży. To między innymi szereg regularnych, równoramiennych złotych krzyży na pasie jak i niewielkie nowoczesne pasyjki, czyli krzyże przedstawiające ukrzyżowanego Jezusa na frontowej części ornatu. Podobne do nich są także motywy złotych krzyży z cierni. Złote krzyże na naszych ornatach w śnieżnobiałych odcieniach to także franciszkańskie krzyże typu TAU. Wyjątkowo oryginalny jest także ornat écru z trójwymiarowym krzyżem w kolorach złotym oraz brązowym, z lamówką w tych samych kolorach.

Ornaty eucharystyczne białe

Chociaż śnieżnobiałych ornatów, zarówno tych szerokich ornatów z lamówkami jak i innych białych orantów eucharystycznych jest w naszym sklepie internetowym stosunkowo mało przedstawionych, to jako producent ornatów jesteśmy w stanie wykonać również inne ornaty na indywidualne zamówienie. Polecamy zatem zapoznanie się także z innymi wzorami ornatów na liturgiczny.pl, na przykład z ornatami maryjnymi, ornatami écru oraz licznymi ornatami na wszelkie okazje w całym roku liturgicznym. Naturalnie motywy pojawiające się na innych ornatach jesteśmy w stanie odtworzyć również na ornatach białych. Zapraszamy do naszego sklepu zarówno po ornaty jak i inne sakralne wyroby tekstylne. Ponadto oferujemy także mosiężne tabernakula i wiele innych potrzebnych podczas mszy i w kościele wyrobów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium