W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

 Ornaty fioletowe przeznaczone są na okres Wielkiego Postu i Adwentu w czasie roku liturgicznego.
Ponad to ornatów w kolorze fioletowy używa się w czasie liturgii pogrzebowych i Mszach świętych za zmarłych.
Ornaty w kolorze fioletowym wyróżnia często symbolika zdobień. Najczęściej pojawia się na nich motyw krzyża lub cierni 
rzadziej zaś symbolika eucharystyczna.

Ornaty w kolorze fioletowym oferowane w naszym sklepie charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz 
zróżnicowanym zdobieniem.
Do każdego ornatu dołączona jest stuła wewnętrzna pod ornat.

Ornaty w kolorze fioletowym

Ornat turystyczny w kolorze fioletowym Ornat turystyczny w kolorze fioletowym
Producent: Inny
Cena: 145,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fioletowy ornat z haftem IHS  FP-51-F Fioletowy ornat z haftem IHS FP-51-F
Producent: Inny
Cena: 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fioletowy ornat ze stułą Fioletowy ornat ze stułą
Producent: Liturgiczny.pl
Cena: 230,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat w kolorze fioletowym z haftem Ornat w kolorze fioletowym z haftem
Producent: Polski
Cena: 320,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fioletowy ornat IHS 1-386-4 Fioletowy ornat IHS 1-386-4
Producent: Polski
Cena: 595,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Szczególnym zainteresowaniem klientów naszego sklepu cieszą się ornaty fioletowe z haftowanym wizerunkiem Jezusa na krzyżu
oraz krzyża wykonanego z cierni.
Ornaty jako wierzchnia szata kapłana przyczyniają się nie tylko do ubogacenia piękna liturgii
ale nade wszystko są widocznym symbolem Chrystusowego kapłaństwa:
kapłańskiej służby i jej ciężaru noszonego na barkach księdza.

Fioletowe ornaty są najczęściej wykorzystywane w czasie roku liturgicznego dlatego w sposób szczególny należy troszczyć się
o ich przechowywanie oraz odpowiednią ilość w kościelnej zakrystii. 
Liturgiczny.pl jako sklep z ornatami fioletowymi to ponad 100 wzorów dostępnych na magazynie - zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.
 

Sklep z ornatami fioletowymi liturgiczny.pl

Fiolet, jako kolor pokuty i pokory, dominuje wśród szat liturgicznych zwłaszcza w doniosłych okresach Wielkiego Postu oraz Adwentu. Jako taki sprzyja skupieniu i kontemplacji, bez których nie byłoby rzetelnego rachunku sumienia, szczerego żalu za grzechy a zatem – również rozgrzeszania i odkupienia. Trudno sobie zatem wyobrazić inną niż fiolet kolorystykę wierzchniej warstwy odzieży kapłanów, jaką stanowią ornaty, na te dwa wyjątkowe okresy skupienia i oczekiwania na radosne chwile. Fioletowe ornaty, tak fioletowe jak fioletowa jest stuła w konfesjonale przez cały rok, od liturgiczny.pl, pod względem ich fasonów oraz zdobienia przybierają bardzo różne oblicza.

Fiolet ornatów

Ornaty w kolorze fioletu zachwycają różnorodnością oraz kunsztem pod względem wzornictwa. Wiele spośród nich ozdobione jest, charakterystycznym dla liturgicznych szat, złotym haftem. Fiolet jest jednak kolorem wyjątkowo chłodnym i jako taki dobrze komponuje się ze srebrnymi akcentami, dlatego jednym ze szczególnie godnych uwagi modeli jest ornat z motywem krzyża, kłosów oraz winorośli w kolorze srebrnym. Obok niego figuruje między innymi idealnie oddający symbolikę okresu Wielkiego Postu prosty ornat fioletowy z kołnierzem typu półgolf obszytym srebrną lamówką oraz, przede wszystkim, z wizerunkiem krzyża złożonego z dwóch gwoździ po frontowej stronie ornatu. Nasze fioletowe ornaty, nawet, jeżeli bardzo nieskomplikowane w swojej formie potrafią być jednocześnie bardzo sugestywne i przemawiające do wyobraźni wiernych. Takie ornaty stanowią również alternatywę dla ornatów czarnych podczas mszy żałobnych/pogrzebowych oraz mszy za zmarłych. W witrynie liturgiczny.pl oferujemy jednak pełen asortyment jeżeli chodzi o różnorodne kolory ornatów stosowane podczas odprawiania liturgii.

Ornaty fioletowy

Ornaty barwy fioletowej to również tradycyjne ornaty z dekoracyjnymi pasami. Pasy zdobione różnego typu krzyżami oraz innymi, typowymi dla tej części garderoby, motywami. Na pasach fioletowych ornatów znaleźć można zatem między innymi hafty przedstawiające winne grona, kłosy, inne, mniej symboliczne motywy roślinne, chrześcijańskie symbole IHS albo na przykład Alfę i Omegę. We wzornictwie na ornatach w kolorze fioletowym, z oczywistych przyczyn widnieją głównie różnego rodzaju krzyże.

Ornaty nietypowe

Takie także znajdują się w tej kategorii. Na przykład ornaty odświętne, w kolorze złotym, z fioletowymi akcentami wyraźnie wskazującymi na okresy w roku liturgicznym, do jakich nawiązują. Na liturgiczny.pl można zaopatrzyć się także choćby we fioletowe ornaty turystyczne albo ornaty fioletowe franciszkańskie z krzyżem w charakterystycznym kształcie litery TAU z przodu i na plecach, nawiązujące także symboliką do typowo chrześcijańskich idei Pokoju i Dobra. Oprócz różnych odcieni fioletu jeżeli chodzi o same ornaty, polecamy także szczególnie dekoracyjne przepiękne ornaty z pasem w innym niż większość tego stroju odcieniu barwy fioletowej, ze złotymi motywami. Ornaty na czas Adwentu i Wielkiego Postu to chyba najczęściej noszone, poza zielonymi, ornaty podczas każdego roku liturgicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium