W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Stuły kapłańskie to rodzaj szarfy przewieszonej przez kark kapłana, zwisająca na jego piersi. Stuła to symbol kapłaństwa, oznaka kapłańskiej władzy.
Przede wszystkim jednak stuła przypomina o symbolicznym drzewie krzyża, które dźwigał Chrystus na Golgotę. 
Stuły kapłańskie oferowane w naszym sklepie są wykonane we wszystkich kolorach liturgicznych.
Oferujemy stuły kapłańskie w kolorze zielonym, czerwonym, fioletowym, złotym a także białym i kremowym (ecru).
Stuły kapłańskie zdobione haftem o symbolice eucharystycznej lub liturgicznej z haftowanym krzyżem.
Oferujemy także stuły fioletowe do spowiedzi, oraz stuły kapłańskie do udzielania komunii świętej. 

Spośród wszystkich stuł dla księży największym zainteresowaniem cieszą się wzory zdobione haftem krzyży jerozolimskich oraz 
stuły z haftem Maryjnym M.
   

Czerwona stuła 4-387-2 Czerwona stuła 4-387-2
Producent: Polski
Cena: 285,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Fioletowa stuła 4-387-4 Fioletowa stuła 4-387-4
Producent: Polski
Cena: 285,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Kremowa stuła z haftem Maryjnym Kremowa stuła z haftem Maryjnym
Producent: Polski
Cena: 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
STUŁA 4-105-2 STUŁA 4-105-2
Producent: Inny
Cena: 80,00 zł
szt.
zobacz więcej
STUŁA 4-105-3 STUŁA 4-105-3
Producent: Inny
Cena: 80,00 zł
szt.
zobacz więcej
STUŁA 4-105-4 STUŁA 4-105-4
Producent: Inny
Cena: 80,00 zł
szt.
zobacz więcej
STUŁA 4-161-2 STUŁA 4-161-2
Producent: Inny
Cena: 200,00 zł
szt.
zobacz więcej

Stuły kapłańskie

Stuła to nieodłączny element zarówno stroju, jak i sprawowania posługi przez każdego kapłana. Wszędzie tam, gdzie sutanna i koloratka to za mało, stuła wysuwa się na pierwszy plan. Począwszy od fioletowej stuły podczas sakramentu spowiedzi poprzez stuły w innych kolorach, uzależnionych od konkretnego czasu w roku liturgicznym lub charakteru samego nabożeństwa, po stuły okolicznościowe – których wzornictwo determinowane jest bardzo konkretnymi okazjami, jak na przykład msza prymicyjna. Zwłaszcza ta ostatnia jest długo wyczekiwanym i niezwykle doniosłym wydarzeniem w życiu każdego świeżo upieczonego księdza, dlatego warto już wcześniej zamówić dla niego w prezencie pamiątkową stułę prymicyjną na liturgiczny.pl!

Zwykłe niezwykłe stuły

Stuła na pierwszy rzut oka wydaje się nieskomplikowanym elementem liturgicznego stroju. Ot, zwykły pasek materiału. Przeważnie mężczyźni nie przykładają zbyt wielkiej wagi do detali stroju i jego kompozycji. Jednak tak, jak u osoby świeckiej źle dobrany krawat szybko rzuca się w oczy i razi, tak u księdza – razić może nieharmonijnie dobrana stuła. Na szczęście każdy mądry mężczyzna, niezależnie od tego, czy wybrał życie w małżeństwie czy w celibacie, najczęściej ma w swoim bliskim otoczeniu kogoś, kto zadba o jego odpowiedni wizerunek. Jeżeli właśnie komponują Panie lub Państwo nowy strój dla księdza, to na liturgiczny.pl jest w czym wybierać! Stuły kapłańskie haftowane to nasza specjalność. Wśród stuł w odpowiednich kolorach na cały rok liturgiczny znajdują się między innymi te dekorowane haftem z motywem Alfy i Omegi, krzyży w różnych odsłonach, winorośli i wielu, wielu innych. Ponadto polecamy także praktyczne stuły dwustronne. Na przykład czerwono-zielone. Naturalnie oprócz tych klasycznych stuł w typowych dla nich kolorach oraz z haftami przedstawiającymi bardzo uniwersalną symbolikę oferujemy także stuły kapłańskie na zamówienie, wytwarzane według Państwa wytycznych.

Stuły z Tą Jedyną

Matka Boża to wyjątkowa kobieta, którą kapłani z pewnością szczególnie noszą w sercu. Katolicki rok liturgiczny obfituje w święta i nabożeństwa związane z kultem maryjnym. Naturalnie są uniwersalne stuły, które można zakładać w takie dni, jednak są to msze i nabożeństwa szczególne, których wyjątkowy, maryjny charakter także wypada podkreślić. Aby szczególnie podkreślić nabożeństwa i liturgie ku czci Matki Bożej warto sięgnąć po stuły kapłańskie maryjne. Praktycznie przez cały maj oraz wiele dni w innych miesiącach właśnie takie stuły jak najbardziej mają swoją rację bytu. Bogato zdobione stuły w jasnych kolorach, białym lub écru, z motywami maryjnymi w kolorze błękitnym, niebieskim czy złotym zupełnie odmieniają całą oprawę nabożeństwa. Wzrok wiernych skupiony jest na księdzu i taki, wydawać mogłoby się, detal, ma ogromny wpływ na atmosferę panującą podczas wspólnej modlitwy. Stuły maryjne są zatem bardzo istotnym i pełnoprawnym typem stuł obok klasycznych stuł używanych w ciągu całego roku liturgicznego podczas mszy.

Prezent dla księdza

Często bywa, że parafianie długo zastanawiają się co wypada, a czego nie wypada podarować księdzu na różne okazje. Na szczęście stuła nie jest kłopotliwą częścią garderoby, którą trzeba koniecznie przymierzać lub znać dokładny rozmiar dla konkretnej osoby. Stuły na prezent są chętnie wybierane na liturgiczny.pl. A jest w czy wybierać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium