W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Szeroka oferta haftowanych stuł dla diakonów.
Stuły diakońskie z tradycyjnym łączeniem umożliwiające przewieszenie przez lewe ramię do boku.
Oferujemy stuły jednokolorowe oraz dwukolorowe w zestawieniu kolorów liturgicznych: czerwono-zielone, biało-fioletowe oraz złote.
Wszystkie stuły można zamówić w dowolnym kolorze liturgicznym tak jednostronne jak i dwustronne.
Stuły dla diakonów w naszej ofercie charakteryzują się wysoką jakością wykonania haftów oraz precyzją szycia.

 

Stuły diakońskie

Charakterystyczne, przerzucane przez albę na ramieniu stuły diakońskie już z daleka nie pozostawiają wątpliwości co do charakteru funkcji noszącego je mężczyzny. Niezależnie od tego, czy sprawuje on diakonat przejściowy, czy też jest jednym z niedawno wyświęconych, pierwszych od dawna w polskim kościele katolickim diakonów stałych. Haftowane stuły na cały rok liturgiczny, oraz obszerne, typowe dla przedstawicieli Kościoła pełniących tę służbę dalmatyki ze sklepu liturgiczny.pl podkreślają jedynie godność oraz znaczenie instytucji diakonatu w całej Wspólnocie, jaką tworzy Kościół Katolicki. Stuły diakońskie zawsze były ważną częścią naszej oferty, tak, jak diakonat jest ważnym etapem na drodze do święceń kapłańskich. Tym bardziej, odkąd powrócił diakonat stały oferujemy jak zawsze najwyższej jakości dalmatyki oraz stuły i inne elementy strojów dla diakonów. Szczególnie teraz, kiedy jest wciąż mało powołań, zależy nam na jak najwyższej jakości diakońskich szat, ponieważ to właśnie diakoni stają się coraz częściej wizytówką Kościoła na mikro i makroskalę. Tymczasem skromność, przypisana naturalnie do tej służby, nie musi przecież oznaczać noszenia liturgicznej odzieży z najniższej półki. Niejedna dobrze wykonana dalmatyka diakońska czy też stuła to inwestycja na lata, w związku z czym jest to o wiele bardziej ekonomiczne i roztropne rozwiązanie, niż szaty liturgiczne prujące się i wymieniane co roku.

Stuły dla diakonów – od Święta

Sklep liturgiczny.pl oferuje pełen zakres stuł, w tym typowo diakońskich. Znajdują się wśród nich zatem: białe, zielone, czerwone a także fioletowe. Wszyscy katolicy wiedzą, jak ważne i symboliczne są te kolory, dlatego bardzo istotne jest, aby nie tylko księża, ale także diakoni posiadali stroje adekwatne do charakteru liturgii lub nabożeństwa. W przypadku diakonów najczęściej to właśnie stuły bywają jedynym elementem ubioru, jaki wyraźnie wskazuje na typy poszczególnych liturgii, w których uczestniczą. Warto zatem zadbać o białe, jasne stuły diakońskie na radosne uroczystości, z dniem Zmartwychwstania Pańskiego na czele. Nasze stuły dla diakonów mogą być bogato haftowane – przede wszystkim w czytelne dla wszystkich zgromadzonych symbole, nie pozostawiające wątpliwości, że mają do czynienia z oddanym sługa Jezusa Chrystusa i Jego Owczarni. Oprócz charakterystycznych skrzyżowanych liter P i X lub IHS złote hafty obejmują także winne grona, złote kłosy lub dodatkowe regularne, uniwersalne ornamenty. Oferujemy także wybór stuł diakońskich czerwonych, na uroczystości i msze związane z tak bliskimi im przecież Apostołami, a także zakładane chociażby przez kilka dni w Wielkim Tygodniu oraz, na Wielki Post oraz Adwent – tradycyjne stuły w kolorze fioletowym.

Diakon na co dzień

W zwykłe niedziele i dni powszednie diakonom naturalnie towarzyszy zieleń. Zielone stuły na co dzień w sklepie liturgiczny.pl również mogą być zdobione obszernym złotym haftem albo w wersji skromniejszej – jedynie symbolicznym krzyżem w ich dolnej części. Wszystkie stuły z naszego sklepu, niezależnie od tego czy są to stuły bardziej lub mniej ozdobne, są jednak na tyle symboliczne, aby wiadomo było kiedy je zakładać. Stuły diakońskie w innych kolorach oraz wzorach dostępne są na indywidualne zamówienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium