W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Kapa liturgiczna jest rodzajem zapinanej pod szyją, sięgającej do ziemi peleryny,  zakładanej przez kapłana na albę, komżę lub stułę w czasie nabożeństw poza mszą świętą - nieszpor, pogrzebów, procesji, sprawowania sakramentów.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą galerią. Oferujemy różnorodne kapy liturgiczne dla księdza i diakona wykonane z trwałych i pięknych tkanin zapewniających przewiew, także z adamaszku. Wszystkie modele pochodzą od znanych i cenionych polskich producentów i wykonane zostały ze szczególną dbałością o jakość oraz ze starannie wykonanymi zdobieniami. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i składania zamówień.

Kapa Maryjna z aksamitnym pasem Kapa Maryjna z aksamitnym pasem
Producent: Polski
Cena: 1 450,00 zł
szt.
zobacz więcej
 KAPA Maryjna 2-085-1 KAPA Maryjna 2-085-1
Producent: Inny
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
 Kapa Maryjna ecru haftowana / 229 Kapa Maryjna ecru haftowana / 229
Producent: Kler
Cena: 790,00 zł
zobacz więcej
Czerwona kapa bogato haftowana Czerwona kapa bogato haftowana
Producent: Polski
Cena: 1 691,00 zł
szt.
zobacz więcej
Czerwona kapa do kościoła Czerwona kapa do kościoła
Producent: Polski
Cena: 916,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA 2-086-4 KAPA 2-086-4
Producent: Inny
Cena: 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA 2-089-1 KAPA 2-089-1
Producent: Inny
Cena: 1 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA BIAŁA 2-091-11 KAPA BIAŁA 2-091-11
Cena: 1 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kapa czarna, pogrzebowa /225 Kapa czarna, pogrzebowa /225
Producent: Polski
Cena: 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA czerwona 2-091-22 KAPA czerwona 2-091-22
Cena: 1 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kapa czerwona 2-098-22 Kapa czerwona 2-098-22
Producent: Polski
Cena: 1 050,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA czerwona liturgiczna 2-081-22 KAPA czerwona liturgiczna 2-081-22
Producent: Inny
Cena: 695,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA ECRU 2-354-11 KAPA ECRU 2-354-11
Producent: Polski
Cena: 1 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
KAPA fioletowa  2-091-44 KAPA fioletowa 2-091-44
Cena: 1 350,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kapa fioletowa bogato haftowana Kapa fioletowa bogato haftowana
Producent: Polski
Cena: 1 691,00 zł
szt.
zobacz więcej
Kapa fioletowa bogato zdobiona 2-359-44 Kapa fioletowa bogato zdobiona 2-359-44
Producent: Polski
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kapy liturgiczne

Kiedy zwykła sutanna lub komża i stuła nie wystarczają, chociażby z powodu panującego chłodu, duchowni noszą specjalne kapy, zwane także pluwiałami. Kapy w kolorach stosownych do odpowiednich liturgii przypominają nieco długie płaszcze, zapinane są jednak jedynie pod szyją w ten sposób, że przez ich rozchylone poły wyraźnie widać właściwie całość stroju kapłana. Oferowane przez sklep liturgiczny.pl kapy kapłańskie mają ten sam charakter, co produkowane przez nas ornaty, dlatego bardzo łatwo jest dobrać harmonijnie współgrające ze sobą komplety sakralnej odzieży. Kapy liturgiczne to bardzo dobre pomysły, na przykład na prezenty dla księży lub na rzecz parafii. Wiele spośród oferowanych przez liturgiczny.pl posiada na tyle uniwersalne wzornictwo, że można łączyć je zarówno z ornatami z oferty witryny liturgiczny.pl jak i z wieloma innymi modelami ornatów w klasycznych kolorach.

Kapy na cały rok liturgiczny

W ciągu roku liturgicznego podczas mszy w różnych jego okresach noszone są ornaty oraz stuły w odgórnie określonych kolorach, także jeżeli chodzi o kapłańskie kapy kolory są dostosowane do odpowiedniej kolorystyki właściwej dla konkretnych nabożeństw. W sklepie liturgiczny.pl oferujemy zatem kapy we wszystkich typowych kolorach takich jak: biały, fioletowy, czerwony, zielony czy czarny. Bogato zdobione kapy posiadają analogiczne do tych przy ornatach dekoracyjne pasy, jednak w przypadku pluwiałów są one usytuowane równolegle po obydwu stronach na ich połach. Kapy zielone przeznaczone są na dni tak zwane zwykłe w ciągu roku liturgicznego. Kapy czerwone to kapy używane przede wszystkim w dniu Zesłania Ducha Świętego, w Wielki Piątek oraz w Niedzielę Męki Pańskiej. Czerwone kapy są zresztą charakterystyczne dla uroczystości ku czci świętych męczenników. Kapy białe natomiast to kapy na Boże Narodzenie, Dzień Zmartwychwstania Pańskiego oraz uroczystości związane z innymi niż męczennicy Świętymi. Kapy fioletowe noszone są głównie w okresie Adwentu i Wielkiego Postu.

Nietypowe kapy

Oprócz kap w charakterystycznych, wymienionych powyżej kolorach, oferujemy również kapy na wyjątkowe uroczystości. Na uroczystości związane z kultem maryjnym przygotowujemy specjalne kapy o stosownej do nich symbolice. W przypadku tych maryjnych części sakralnej garderoby stosujemy najczęściej białe oraz w kolorze écru kapy z motywami błękitnymi, niebieskimi oraz złotymi. Poza wspomnianymi właśnie kapami maryjnymi w asortymencie sklepu liturgiczny.pl znajdują się również czarne kapy żałobne. Chociaż na takie okoliczności można posłużyć się również kapą kapłańską w kolorze fioletowym, to często księża wybierają jednak kolor czarny, aby chociażby wyraźnie oddzielić uroczystości pogrzebowe od czasu kontemplacji jakim są Adwent oraz Wielki Post. Pogrzeby mają miejsce nie tylko latem, ale przez cały rok, dlatego czarne kapy pogrzebowe są mimo wszystko tymi, które cieszą się dużym powodzeniem i które powinny znajdować się na wyposażeniu większości parafii. Jeżeli poszukują Państwo kapy o wyjątkowych parametrach zapraszamy do kontaktu. Przygotowujemy stroje liturgiczne także na indywidualne zamówienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium