W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Ornat ecru z haftem Alfa i Omega Ornat ecru z haftem Alfa i Omega
Producent: Polski
Cena: 485,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat Wielkanocny 1-056-1 Ornat Wielkanocny 1-056-1
Cena: 575,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat kremowy z bogatym haftem ATW 1-171 Ornat kremowy z bogatym haftem ATW 1-171
Producent: Polski
Cena: 1 019,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ornat w stylu gotyckim ATW 1-217 Ornat w stylu gotyckim ATW 1-217
Producent: Polski
Cena: 959,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-054-1 ORNAT 1-054-1
Cena: 540,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-108-1 ORNAT 1-108-1
Cena: 560,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-141-1 ORNAT 1-141-1
Cena: 625,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-151-1 ORNAT 1-151-1
Cena: 595,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-173-1 ORNAT 1-173-1
Cena: 570,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-183-1 ORNAT 1-183-1
Cena: 749,00 zł
szt.
zobacz więcej
ORNAT 1-191-1 ORNAT 1-191-1
Cena: 759,00 zł
szt.
zobacz więcej

Ornaty écru

Kolor écru nie jest co prawda dokładnym odpowiednikiem kremowego. Jednak mężczyźni, niezależnie od tego czy są to osoby duchowne czy też świeckie, zazwyczaj nie przykładają tak wielkiej wagi do tonów i odcieni różnorodnych kolorów jak kobiety. Pozwoliliśmy sobie zatem ornaty o barwie écru, kremowej, przełamanej bieli i inne podobne umieścić w tej samej kategorii. W przypadku szat liturgicznych to raczej dominujący kolor, a nie jego poszczególne odcienie, decydują ostatecznie o tym kiedy powinny być zakładane. Wykonane w różnych wariantach koloru écru ornaty to przede wszystkim ornaty noszone w dniach, kiedy tradycyjnie zakłada się ornaty białe. Delikatnie ciemniejsza barwa pozwala im nieco odróżniać się od śnieżnobiałych szat zakładanych pod ornaty.

Kiedy ornaty białe lub écru?

Takie ornaty najczęściej noszone są w radosne dni Bożego Narodzenia oraz Zmartwychwstania Pańskiego. Ponadto w Święta związane z rocznicami Ostatniej Wieczerzy, czyli w Wielki Czwartek. We wszystkie święta związane z nabożeństwami ku czci tych spośród Świętych, którzy nie byli męczennikami. Dla tych ostatnich zarezerwowana jest czerwona barwa ornatów. Białe lub écru ornaty noszone są także w dniu Wszystkich Świętych, w święta maryjne oraz nabożeństwa związane z postaciami aniołów. Typowe msze, podczas których ornaty białe i écru są tradycyjnie zakładane, to także msze powiązane z udzielaniem sakramentów małżeństwa oraz chrztu świętego.

Ornat z pasem

Liczne modele ornatów z dekoracyjnym pasem to jedne z najbardziej tradycyjnych wzorów tego rodzaju szat. Ozdobne pasy w ornatach écru zdobione są w wielu przypadkach złotymi ornamentami, na przykład w kształcie krzyży, hostii czy też symbolicznych winorośli oraz kłosów. Do wyboru są pasy tkane, haftowane jak i na przykład haftowany pas z dekoracyjnymi kamieniami.

Ornaty okolicznościowe

W szerokiej ofercie ornatów w jasnych kolorach można wybierać również wśród ornatów z motywami nawiązującymi do bardzo konkretnych okazji. Na przykład ornaty kremowe z wzorami bożonarodzeniowymi, nawiązującymi do sakramentu małżeństwa albo z wizerunkami Świętych Kościoła Katolickiego. Między innymi są na nich postaci Świętego Maksymiliana Marii Kolbe oraz Świętego Józefa. Ponadto klasyczne kremowe ornaty oraz ornaty utrzymane w kolorze écru bardzo często dekorowane są po prostu motywami hostii oraz chrystogramu.

Nietypowe jasne ornaty

Do ornatów odbiegających od tych najczęściej spotykanych w polskich kościołach krojów odbiegają między innymi ornaty kremowe rzymskie. Ponadto w ofercie sklepu liturgiczny.pl znajdują się także kremowe ornaty turystyczne oraz ornaty z haftem potrójnym. Przepięknie prezentują się również ornat w kremowym kolorze z adamaszku, zdobione pieczołowitym, delikatnym roślinnym wzorem. Oprócz złotych zdobień na jasnych, kremowych ornatach pięknie prezentują się też wyraziste motywy kolorowe, jak na przykład wizerunek Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”, albo czerwone Serce Jezusa, usytuowane na wysokości klatki piersiowej noszącego ten ornat kapłana.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium