W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Fioletowa pelerynka ministrancka Fioletowa pelerynka ministrancka
Producent: Liturgiczny.pl
Cena: 55,00 zł 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Pelerynka ministrancka czerwona Pelerynka ministrancka czerwona
Cena: 55,00 zł 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Pelerynka ministrancka w kolorze białym Pelerynka ministrancka w kolorze białym
Producent: Polski
Cena: 55,00 zł 60,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Strój ministrancki 7-146-2 Strój ministrancki 7-146-2
Producent: Kler
Cena: 350,00 zł
zobacz więcej
SUTANNA MINISTRANCKA 7-139-2 SUTANNA MINISTRANCKA 7-139-2
Producent: Polski
Cena: 350,00 zł
zobacz więcej

Stroje ministranta

Oprócz księży i diakonów podczas mszy odpowiednio do okoliczności należy ubrać także ministrantów. Zwykle wystarczają białe komże oraz odpowiednio dobrane pod względem kolorystycznym pelerynki. Charakterystyczne stroje chłopców nie pozostawiają wątpliwości ani co do charakteru, w jakim znaleźli się w kościele, ani co do charakteru Eucharystii lub nabożeństwa podczas których się tam pojawiają. Obok tej najprostszej wersji stroju, jaką stanowią komże rzymskie oraz pelerynki ministranckie, proponujemy naturalnie jeszcze kilka sposobów ubrania chłopców służących do mszy. Wystarczy sprawdzić na liturgiczny.pl jak jeszcze można ubrać ministrantów, aby nie tylko wyróżniali się oni wśród zgromadzonych w kościele wiernych, ale także – wśród ministrantów służących w wielu innych parafiach. Oferujemy liczne stroje produkowane masowo, ale możemy także przygotować nietypowe i bardziej oryginalne alby lektorskie oraz stroje dla osób świeckich wspierających kapłanów podczas odprawiania liturgii.

W co ubrać ministrantów?

Szukając nowych strojów dla osób służących do mszy warto zwrócić uwagę na inne niż klasyczne rzymskie komże oraz kolorowe pelerynki typy odzieży. Na przykład zakładane pod komżę długie spódnice w gumę sprawiają, że cały strój, razem z odpowiednią pelerynką, zaczyna przypominać nieco klasyczną sutannę. Ponadto zarówno pelerynki jak i spódnice oferujemy w różnorodnej gamie kolorystycznej. Do tego wystarczy dokupić prostą, szeroką, tak zwaną rzymską komżę ministrancką. Oprócz klasycznych pelerynek wśród pelerynek zakładanych na ministranckie komże polecamy także praktyczne dwustronne pelerynki – na różne rodzaje mszy. Wystarczy zatem założyć odpowiednią pelerynkę na stronę białą albo na stronę fioletową. Szybko i łatwo jest zatem płynnie przejść od Adwentu do Bożego narodzenia. Trzeba tylko przypilnować młodszych chłopców, żeby nie pomylili okazji i kolorów. Alternatywą dla różnych opcji z pelerynkami jest naturalnie klasyczna sutanna dla ministranta. Takie sutanny szyjemy na zamówienie w różnych rozmiarach. Również kolorystyka sutann dla chłopców jest różnorodna – w zależności od charakteru mszy. Takie sutanny mogą stanowić samodzielne stroje liturgiczne, albo występować w połączeniu z klasycznymi ministranckimi pelerynkami w odpowiednich kolorach. Sutanny to naturalnie stroje do samej ziemi, dlatego nie ma potrzeby łączenia ich, jak komży, z długimi ministranckimi spódnicami.

Alby lektorskie

Podczas mszy w prezbiterium aktywnie udzielają się nie tylko księża oraz ministranci. Typową funkcją wśród osób pełniących taką posługę jest lektor. Osoby czytające podczas mszy oraz nabożeństw także są zwykle ubrane w odróżniające je od reszty wiernych sposób, choć niekoniecznie ich stroje wymagają dodatkowego podkreślenia typowymi kolorami. Wręcz przeciwnie. Na liturgiczny.pl zakupią Państwo dla nich charakterystyczne białe alby. Od strojów ministranta, czyli komży odróżnia ją przede wszystkim długość. Wszystkie istotne stroje potrzebne podczas liturgii czekają już na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium