W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Zostać Świętym nie jest łatwo, chociaż hipotetycznie każdy może się nim stać. Trudno jednak osiągnąć to w sposób metodyczny i wyrachowany. Często o późniejszej świętości decyduje przypadek, specyficzna postawa, nad którą obwołany lub obwołana później Świętym/Świętą nie zastanawia się, ale działa pod wpływem swoistego wewnętrznego przekonania o tym, jak postąpić. Bynajmniej nie dla zaszczytów, jakie ma tytuł „Świętego” dawać. 

Mój patron Święty Paweł Mój patron Święty Paweł
Cena: 5,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Twoja książka o Świętych

Idealnym przykładem takiego żywota jest chociażby biografia Świętego Maksymiliana Marii Kolbe lub innych męczenników. Uzyskanie miana „Świętego” nie jest zaszczytem, jakim można cieszyć się podczas ziemskiego życia. Jednak to właśnie przebieg tego żywota przyczynia się do stania się „Świętym” i to on ma ostatecznie inspirować i zachwycać innych, których wiara może umacniać się właśnie dzięki takim świadectwom. Czytanie biografii osób uznanych pośmiertnie za Święte, choć mało obecnie popularne, może okazać się wysoce wartościowe.

Święci książki biograficzne

Lektura tego typu książek to nie tylko poszerzanie ogólnej wiedzy z zakresu religii, historii i kultury. Znajomość postaci przedstawianych na ich kartach pozwala nierzadko znaleźć rozwiązanie w trudnych, uchodzących choćby za beznadziejne sytuacjach, dać w nich pokrzepienie i odnaleźć sens. Istnieje powiedzenie: „Gdy trwoga, to do Boga”. Ludzie często w takich okolicznościach po prostu się modlą. Jak jednak Bóg może dać im odpowiedź? Ta przychodzi zwykle nie bezpośrednio, ale poprzez napotykane: symbole, zdarzenia, informacje itp.

Jeżeli przeglądasz właśnie tą kategorię, pomyśl o tym, że Twoją odpowiedź na obecne wewnętrzne dylematy przynieść może np. biografia Świętego Piotra, albo innego Świętego Kościoła Katolickiego. Co więcej, żywoty Świętych inspirować oraz zaintrygować mogą każdego, niezależnie od tego, czy odbiorcą tego rodzaju literatury jest osoba wierząca, czy też nie. Święci to po prostu wyjątkowi, niezwykli ludzie, którzy w jakiś, naturalnie pozytywny w skutkach sposób przekroczyli to, co uważamy za granice ludzkiego potencjału i możliwości na Ziemi.

Siostra Faustyna Biografia Świętej

Któż z nas nie widział słynnego obrazu „Jezu, ufam Tobie” przedstawiającego sylwetkę Pana Jezusa z dwoma świetlistymi promieniami, czerwonym i białym, wypływającymi wprost z Jego serca? Większość osób wie także prawdopodobnie, że powstał on na podstawie wskazówek przekazywanych przez Świętą Siostrę Faustynę, choć nie został dosłownie namalowany jej ręką.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak Helena Kowalska, córka rolnika otrzymała łaskę głoszenia kultu Miłosierdzia Bożego, do którego bezpośrednio odnosi się wspomniany wyżej obraz, to sięgnij po opisującą losy Świętej Faustyny biografię.

Biografię Siostry Faustyny Kowalskiej (wcześniej po prostu Heleny), znajdziesz zapewne w różnych odsłonach. Możesz zatem wybrać tę, której język najlepiej przemawia do Ciebie. W tej kategorii na liturgiczny.pl znajdziesz również biografie innych ważnych dla Kościoła osób. Począwszy już od Marii – Matki Bożej oraz Świętego Józefa, po współczesnych nam Świętych. To książki, które mogą okazać się dla Ciebie po prostu interesujące i ciekawe, albo takie, które w rezultacie wręcz odmienią Twoje życie.

Święty Franciszek z Asyżu biografia

Choć znany głównie z zamiłowania do „naszych braci mniejszych”, jak nazywał zwierzęta, Święty Franciszek jest postacią z jednej strony na pozór prostą, a jednak paradoksalnie przy tym – złożoną i nieco bardziej skomplikowaną, niż mogłoby się współcześnie wydawać, na podstawie powierzchownych przedstawień jego sylwetki. Życie Franciszka obfitowało w burzliwe wydarzenia, aby ostatecznie stał się założycielem trwającego do dziś zakonu Franciszkanów (nomen omen do dziś zwanych „Braćmi Mniejszymi”) i patronem, jakże obecnie modnej, ekologii!

Biografia Świętego Franciszka , który wówczas zapewne zupełnie nie zdawał sobie z tego sprawy, dostępna jest oczywiście w sklepie internetowym liturgiczny.pl i to w niejednym wariancie!

Chociaż jest to postać z odległych nam czasów, nazywanych wręcz „ciemnymi”, pokazuje wyraźnie, że nawet wówczas można było stać się promykiem nadziei i być osobą na swój sposób postępową. A do tego, aby nabrać zupełnie innej niż większość ówczesnego społeczeństwa perspektywy w patrzeniu na świat nie potrzebował smartfona!

Randomowa książka o Świętych?

Zaczynając przygodę z biografiami takich postaci można naturalnie kierować się konkretnymi zainteresowaniami dotyczącej danego Świętego. Można również poszukiwać na inne sposoby. Np. na zasadzie wyliczanki lub innego losowania wybierać i czytać po kolei różne książki z tej kategorii. Być może natrafisz na opis życia Świętego lub Świętej, o których słyszysz po raz pierwszy? A może w biografiach znanych odnajdziesz całkiem nowe, zaskakujące elementy?

Oczywiście to Ty decydujesz, czy interesuje Cię książka o Świętym Józefie, czy raczej postaci zdecydowanie bardziej nam współczesnej. Nigdy jednak nie wiesz, jak bardzo może wzbogacić Cię całkiem inna lektura od liturgiczny.pl, dlatego polecamy zapoznanie się z nimi wszystkimi!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium