W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Młodzież to szczególna grupa: zarówno biorąc pod uwagę przekrój całego społeczeństwa, jak i społeczności wiernych. Niezależnie od przynależności do grup wyznaniowych i innych – w wieku dorastania pojawia się zazwyczaj mnóstwo pytań oraz wątpliwości co do otaczającej rzeczywistości oraz swojego w niej miejsca.

  • promocja
  • promocja
Łamigłówki na Boże Narodzenie Łamigłówki na Boże Narodzenie
Cena: 8,50 zł
zobacz więcej

Ciekawe książki religijne dla młodzieży

W książkach przeznaczonych dla tej grupy wiekowej dostępnych na liturgiczny.pl odpowiedzi na nie poszukiwać mogą nastolatki wierzące jak i spoza kręgu szeroko pojętego Kościoła. Zwłaszcza te ostatnie osoby będą mile zaskoczone znajdując swoją ścieżkę lub po prostu inną niż dotychczas perspektywę patrzenia na pewne zagadnienia, na bazie takich lektur.

Książki dla młodzieży religijne i poradniki

Chociaż część publikacji z tej kategorii przeznaczona jest również dla młodszych dzieci, to często treści, także z innych niż religia dziedzin, przeznaczone dla dzieci i młodzieży pokrywają się ze sobą. Pojęcie „młodzież” jest przede wszystkim określeniem osób, u których granica pomiędzy wiekiem dziecięcym a nastoletnim, a następnie – nastoletnim i dorosłym jest płynna. W związku z tym również jako religijne książki dla młodzieży zakwalifikowaliśmy lektury niejako z pogranicza tych grup wiekowych.

Obok klasycznych wydawnictw o ściśle religijnym charakterze na liturgiczny.pl znaleźć możecie również literaturę poradnikową, choć naturalnie zachowującą w swojej przewodniej myśli ducha filozofii chrześcijańskiej. Lektury dla nastolatków, jakie znajdziesz w tej kategorii dotrzymują kroku wyzwaniom stawianym przez współczesną nam rzeczywistość.

Najlepsze książki religijne dla młodzieży

Tzw. „trudny wiek” bywa paradoksalnie wiekiem najlepszym do poruszania tzw. trudnych tematów. W obszarze książek o tematyce religijnej mieści się ich wiele. Książki takie niekoniecznie muszą opierać się na modnym niegdyś w tej dziedzinie moralizowaniu, ale raczej – na dostrzeżeniu pewnych zjawisk i wskazówkach co do tego jak rozwiązywać problemy. Nauka Kościoła każe szanować rodziców, jednak również wierzący wiedzą, że relacje z nimi nie są łatwe.

Obecnie autorzy poradników oraz książek religijnych dla nastolatków również biorą pod uwagę m.in. fakt, że jeżeli młode osoby nie uporządkują swojego stosunku do relacji z rodzicami, takimi, jakimi one są, nie zaś naznaczonych przesadnym, a przez to niezrozumiałym dla odbiorców zadęciem czy patosem, to trudno będzie im wejść w dorosłe życie. I właśnie tego rodzaju książki także znajdziecie w sklepie internetowym liturgiczny.pl.

Autorzy oraz wydawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że młodzież nie tyle buntuje się przeciwko wierze i nauce Kościoła jako takiej, ale oczekuje dialogu w zrozumiałym dla jej pokolenia języku.

Książki religijne dla młodzieży

Liturgiczny.pl, naturalnie oferuje książki z modlitwami, przestawiające sylwetki Świętych i inne. Niemniej, zwłaszcza pośród lektur dla nastolatków, wyróżniają się właśnie te, które dotykają materii zdecydowanie „ludzkiej” i w przystępny, praktyczny sposób pomagają odnieść się do kwestii: relacji, sumienia, osób niepełnosprawnych itp.

Obok książek filozoficznych, zadających m.in. pytania o sens życia czy zachęcających do osobistego, wewnętrznego „dialogu z Bogiem” można znaleźć tutaj też nico rozrywki.

Przeglądając kategorię obejmującą książki religijne dla nastolatków znajdziecie zatem także specjalne zeszyty obejmujące różnego rodzaju łamigłówki, szyfry, krzyżówki itp.

Do mniej rozrywkowych, choć wciąż atrakcyjnych dla tej grupy wiekowej należą książki nawiązujące swoim tytułem do nowoczesnych technologii (np. „Tweetując z Bogiem”) albo innych przejawów szeroko pojętej kultury XXI w. jak np. „Boży influencer” itp. Tak skonstruowane tytuły zdecydowanie bardziej przemawiają do nastolatków w ostatnich latach.

Książki dla młodzieży religijne i inne

Łatwo zatem zauważyć, że książki dla młodzieży w sklepie liturgiczny.pl są przede wszystkim książkami dla młodzieży. Religia stanowi w nich „jedynie” tło, choć jest to tło o fundamentalnym znaczeniu. Intensywne epatowanie religijnymi treściami, pozbawionymi współczesnego młodym kontekstu może przynosić efekty odwrotne do zamierzonych, chociaż i wydawnictwa o treściach ściśle religijnych, które są ponadczasowe, znajdują swoich odbiorców niezależnie od grupy wiekowej.

Książki religijne dla nastolatków

Jak przekonać nastolatki do obcowania z taką lekturą? Może nie być to łatwym zadaniem, jednak, jeżeli religijne lektury będą dla nich odpowiednio atrakcyjne – prawdopodobnie same po nie sięgną. Na liturgiczny.pl dokładamy zatem wszelkich starań, aby oferowane przez nas książki młodzieżowe i inne były właśnie: zachęcające, niebanalne i jednocześnie – głębokie. Nowe lektury pojawiają się na bieżąco w różnych kategoriach, dlatego warto sprawdzać naszą ofertę regularnie!

W przypadku książek religijnych dla młodzieży, pośród których plasują się również te nawiązujące do kanonu katolickiej i szeroko pojętej chrześcijańskiej wiary, są zatem pozycje ściśle religijne, jak i uniwersalne. Bez względu na to, czy będziesz szukać właśnie w tej kategorii, czy może w innej dotyczącej literatury – na liturgiczny.pl znajdziesz ciekawą książkę praktycznie dla każdego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium