W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Duchowość

Różaniec z Wenantym Katarzyńcem Różaniec z Wenantym Katarzyńcem
Cena: 22,00 zł 24,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Słowo pouczenia Słowo pouczenia
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
40 dni walki duchowej. 40 dni walki duchowej.
Cena: 33,90 zł 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Książki o rozwoju duchowym

To, co duchowe, wciąż jest nieuchwytne i wydaje się nie do opisania. Mimo to liczni autorzy, zarówno ci powiązani z Kościołem, jak i inni, szczególnie starają się ująć w słowa to, co niewypowiedziane. Wiek XX i XXI obfituje w podejmowanie prób duchowych wędrówek, poszukiwań oraz transcendentnych doświadczeń, tych mniej i bardziej udanych. Ostatecznie jednak to Bóg jest Alfą i Omegą, a człowiek – korzysta ze swojego prawa do tego, by błądzić. Kiedy jednak już dotarłeś tutaj, być może dzięki książkom ze sklepu liturgiczny.pl Ojciec Niebieski przyjmie Cię z powrotem niczym Marnotrawnego Syna (albo też Córę). 

Chrześcijańskie książki o duchowości

Książek o tzw duchowym rozwoju obecnie na rynku można znaleźć niemal zatrzęsienie. Liczni, samozwańczy „przewodnicy” i „nauczyciele” a także „trenerzy” czy też z angielskiego nazywający się „coachami” lub fonetycznie „kołczami”, proponują swoje własne, opatentowane w urzędach ścieżki do:

  • doskonałości
  • nirwany
  • zbawienia
  • opuszczenia kręgu kolejnych inkarnacji itd.

Naturalnie Bóg w swoim miłosierdziu pozwolił ludziom błądzić i w pełni rozumiemy, że pokusa poznania innych punktów widzenia może prowadzić do sięgnięcia po najbardziej niecodzienne a nawet niedorzeczne propozycje ścieżek „rozwoju”. Wiemy jednakże również o tym, że „gdy trwoga, to do Boga” i ostatecznie wielu spośród poszukiwaczy duchowych skarbów poza Kościołem powraca na jego łono. Nasze książki przedstawiają duchowość właśnie w świetle nauk Kościoła. Nie upieramy się przy tym, że musisz koniecznie zgadzać się z każdym ujętym w nich słowem – zachęcamy do samodzielnego myślenia. Niemniej, mamy świadomość, że wielu czytelników odnajduje właśnie w nich to, co stracili podczas tak zwanych „wewnętrznych poszukiwań” na zewnętrznych wobec Kościoła obszarach. Mimo wszystko uważamy, że w życiu Wspólnoty jak i w modlitwie najlepiej uczestniczyć zarówno dobrowolnie jak i świadomie. Jeżeli zatem nie zgadzasz się z przekazem bijącym z oferowanej przez nas literatury – być może jeszcze nieco poszukiwań przed Tobą. Zawsze jednak warto poznać różne punkty widzenia, również ten religijny, aby móc świadomie kształtować swój światopogląd. Właśnie dlatego książki te nie są przeznaczone wyłącznie dla katolików. 

Rozwój duchowy katolika

Chociaż książki z tej kategorii mogą zafascynować osoby, które z Kościołem miały dotąd niewiele wspólnego i wzbogacić je o nową wiedzę, nowe perspektywy czy nowe horyzonty, to zdecydowanie skierowane są również do osób wierzących. Dzięki tym lekturom można spojrzeć zupełnie inaczej na kwestie swojej własnej wiary, sumienia czy wartości. Samo pojęcie duchowego rozwoju przywodzi o dziwo często na myśl praktyki spoza Wspólnoty Chrześcijańskiej! I tak oto szereg osób, wiedzionych ciekawością, próbuje praktykować dalekowschodnie i inne rytuały. Nie od dziś mawia się, że ciekawość to pierwszy stopień do Piekła, jednak najlepiej samodzielnie zweryfikować to porzekadło, ot chociażby kierując swoją ciekawość w kierunku książek o rozwoju duchowym na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium