W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Pośród książek i albumów dostępnych na liturgiczny.pl znajdziesz m.in. te dotyczące historii naszej ogromnej Wspólnoty, przedstawiające sylwetki Świętych itp. Naturalnie ta kategoria jest jedynie jedną z wielu kategorii książek, przede wszystkim, ale nie tylko religijnych, w naszym sklepie online.

Historia Kościoła książki

Wystarczy zatem wybrać poszukiwaną zakładkę np. z modlitewnikami albo książkami związanymi z tematyką zdrowia. Historia szeroko pojętego „Kościoła” jest natomiast pojęciem tak obszernym, że mieści w sobie niemal wszystko, co z Kościołem związane. Historia Kościoła na kartach albumów i leksykonów.

Encyklopedie i leksykony pozwalają zebrać ogromną liczbę pojęć w jednym miejscu, bądź to w obrębie jednego, bądź to w obrębie kilku tomów. Z tego rodzaju publikacji korzystamy często np. podczas wyboru imion dla nowych członków rodziny albo chociażby przed przystąpieniem do sakramentu Bierzmowania. Również katolickie imiona niosą ze sobą znacznie więcej niż samo brzmienie słowa. „Wielka encyklopedia Świętych” i inne książki o takim charakterze pozwalają bardziej świadomie wybrać patrona.

Encyklopedia religijna może naturalnie dotyczyć również innego typu zagadnień, jak np. prezentować różnego rodzaju stroje liturgiczne oraz akcesoria używane podczas celebrowania nabożeństw i inne. Często takiego rodzaju książki, mniej lub bardziej bezpośrednio, nawiązują do długiej i bogatej historii wiary chrześcijańskiej w różnych jej aspektach. Jeżeli zatem interesuje Cię historia Twojego wyznania – w tej kategorii znajdziesz lektury dostarczające co najmniej podstawowej wiedzy na ten temat.

Leksykon religijny, czy może dzieło zwarte?

Leksykon czy encyklopedia to oczywiście jedynie podstawa, jeżeli chodzi o pogłębianie wiedzy na jakikolwiek temat. W związku z tym obok takich właśnie pozycji na liturgiczny.pl znajdziesz również inne, obejmujące jeden lub kilka tomów, książki o historycznej i nie tylko treści, dostarczające wiedzy na temat Kościoła. Mogą to być np. wąskie, wyspecjalizowane w swojej tematyce, odnoszące się do wybranych wątków z historii kościoła książki.

Przykładem takiego dzieła jest choćby „Rys historyczny zgromadzeń zakonnych”, które to w sklepie internetowym liturgiczny.pl dostępne jest w wersji kolekcjonerskiej! Pięknie wydana, bogato ilustrowana trylogia dodatkowo posiada unikalne etui. To piękne, efektowne wydanie przybliży Wam zarówno historię oraz elementy charakterystyczne dla zakonów męskich, jak i tych żeńskich. Zanim powstały współczesne nam zgromadzenia oraz reguły charakterystyczne właśnie dla nich, przyjmowały m.in. formę zakonów rycerskich. Te i inne ciekawostki w wyjątkowo eleganckiej formie to właśnie „Rys historyczny zgromadzeń zakonnych”.

Encyklopedia kościelna, czy może coś mniejszego?

Taka encyklopedia, w swojej klasycznej formie, obejmuje liczne tomy. Tymczasem, o ile nie jesteś teologiem lub z innych przyczyn osobą zainteresowaną wysoce pogłębioną wiedzą religijną, z pewnością zechcesz poszukać opracowania przybliżającego historię i tradycje Kościoła w nieco bardziej zwięzłej formie. Możesz wówczas sięgnąć np. po „Małą ilustrowaną historię Kościoła Katolickiego w Polsce”.

Naturalnie zapoznanie się z historią działalności Kościoła „na naszym podwórku” może stać się inspiracją do dalszych poszukiwań oraz pogłębiania wiedzy na temat tego wyznania również w innych obszarach świata. Misje na przestrzeni wieków docierały do najbardziej odległych zakątków Ziemi i po dziś dzień Ewangelia, czyli Dobra Nowina, „głoszona jest wszystkim narodom”. O tym, jak wyglądało to niegdyś i dziś – również dowiesz się m.in. z religijnych książek historycznych.

Encyklopedia religijna ogólna lub tematyczna

Takie encyklopedie i leksykony, podobnie jak w innych dziedzinach, oferowane są w formie opracowań traktujących temat w sposób bardzo ogólny, jak i tych dotyczących bardzo konkretnej tematyki. Te ostatnie to np. wspomniane już wydawnictwa dotyczące np. charakterystyki zgromadzeń zakonnych na przestrzeni wieków albo choćby książki odnoszące się do wybranych okresów z kościelnej historii.

Podobnie jest w przypadku różnego rodzaju leksykonów oraz zbiorów imion czy sylwetek Świętych Kościoła Katolickiego, oferowanych często właśnie w formie takiej jak leksykon religijny. W witrynie liturgiczny.pl na bieżąco pojawiają się książki o bardzo zróżnicowanych formach i charakterze. Naturalnie łączy je to, że wszystkie nawiązują w różnorodny sposób do szeroko pojętej myśli Kościoła Katolickiego oraz Chrześcijaństwa. Bez względu na to, czy szukasz encyklopedii, książek dla dzieci, książek traktujących o wspólnotach neokatechumenalnych czy może jeszcze innych – sprawdzaj ich dostępność na liturgiczny.pl!

Encyklopedia religijna na prezent

Większość pozycji spośród książek religijnych to bardzo dobry pomysł na prezent dla osoby wierzącej. Encyklopedie i albumy mają pośród nich tę zaletę, że są uniwersalne, czyli odpowiednie dla obdarowywanych w różnym wieku i różnego stanu, różnej płci itd. Przede wszystkim są jednak zwykle pięknie i estetycznie wydane, co czyni je wybitnie adekwatnymi książkami na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium