W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Katechetyka

Plakat Modlitwa Ministranta Plakat Modlitwa Ministranta
Producent: Polski
Cena: 8,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zeszyt do religii. 32 kartki. Zeszyt do religii. 32 kartki.
Producent: Polski
Cena: 2,60 zł
szt.
zobacz więcej
Zeszyt do religii. 60 stron. Zeszyt do religii. 60 stron.
Producent: Polski
Cena: 3,90 zł
zobacz więcej

Książki pomocnicze do katechezy

Prowadzenie jakiejkolwiek lekcji to nie lada wyzwanie. W przypadku lekcji religii jest ono tym trudniejsze, że dotyczy często kwestii nieuchwytnych, transcendentnych, kwestionowanych nierzadko zwłaszcza przez zbuntowaną młodzież. A przecież ta ostatnia wyjątkowo potrzebuje dobrych wzorców, stałego punktu odniesienia, które pozwolą jej przejść ów niełatwy okres w życiu możliwie bez szwanku. Po specjalistyczne pomoce katechetyczne warto sięgać także w innych przypadkach. Przekazywanie zasad wiary oraz wartości katolickich dzieciom w wieku przedszkolnym może przecież, choć z zupełnie innych przyczyn niż w przypadku nastolatków, nastręczać nie mniejszych trudności. Oprócz klasycznych podręczników do religii warto sięgać zatem po dodatkowe:

  • publikacje tematyczne
  • kolorowanki dla najmłodszych
  • modlitewniki
  • atrakcyjne dodatki

Wszystko to, jako katecheci oraz uczniowie, znajdziecie oczywiście w bogato zaopatrzonej witrynie liturgiczny.pl. 

Katechetyka w różnych odsłonach

To na tyle szeroka dziedzina, że jej treści skierowane są do niezwykle obszernej grupy odbiorców: w każdym wieku oraz obydwojga płci. Przede wszystkim lekcje katechezy skierowane są do dzieci i młodzieży szkolnej, jednak na liturgiczny.pl znajdziecie także materiały dla dorosłych oraz specjalistyczne wydawnictwa, jak chociażby „Od kandydata, przez stopnie ministranta, funkcję lektora i ceremoniarza, do animatora”, czyli książkę adresowaną do osób świeckich pragnących pełnić te ważne i nieodzowne funkcje w kościele. Katechetyka to praktyczny, metodyczny dodatek do tego co duchowe i nienamacalne. Kościół jest jednak przecież Wspólnotą nie tylko duchową, ale także – wyraźnie fizyczną. Zarówno sama Wspólnota, jak i jej materialne i niematerialne aspekty posiadają pewną strukturę, która pozwala się z Nią utożsamiać. Szeroko pojęta katecheza pomaga natomiast odnaleźć w tych strukturach swoje miejsce już od najmłodszych lat. Podręczniki do religii i inne przewodniki są zatem bardzo potrzebne, obok modlitwy płynącej prosto z serca. 

Materiały pomocnice do katechezy dla dzieci

Publikacje książkowe, zadrukowane gęsto treściami modlitw czy rozważaniami są bardzo pożyteczne – tyle, że dla starszych dzieci i dla dorosłych. Tymczasem pomoce do nauki religii dla najmłodszych, którzy nie potrafią jeszcze pisać i czytać, po prostu muszą mieć zdecydowanie inny charakter. Na szczęście w tym zakresie pojawiają się nie tylko nieśmiertelne obrazkowe wersje Biblii czy katolickie kolorowanki, ale także relatywnie nowoczesne technologie, jak chociażby materiały zapisane na płytach DVD. Pomoce katechetyczne to również specjalne zeszyty do religii czy plany lekcji i inne artykuły papiernicze, używane na co dzień przez uczniów, opatrzone symbolami religijnymi. Takie zeszyty i inne gadżety przypominają dzieciom, że Pan Jezus jest z nimi nie tylko podczas niedzielnej mszy czy lekcji religii, ale nie opuszcza ich oraz wspiera także na biologii, fizyce, matematyce i innych przedmiotach. O tym, że ich wiara nie kończy się razem z dzwonkiem na przerwę po katechezie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium