W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Książki o liturgii, ewangeliarz, lekcjonarz, lekcjonarze, lekcjonarze mszalne, lekcjonarz do mszy, mszał do kościoła, mszał rzymski, mszał maryjny, mszalik, obrzedy wielkiego tygodnia, msza święta z ludźmi, msza święta obrzędy

Agenda liturgiczna Archidiecezji Częstochowskiej Agenda liturgiczna Archidiecezji Częstochowskiej
Producent: Inny
Cena: 115,00 zł
zobacz więcej
Kontrolki różańcowe - 25 szt. Kontrolki różańcowe - 25 szt.
Producent: Polski
Cena: 35,00 zł
zobacz więcej

Księga liturgiczna

W tej kategorii zakupić można książki o liturgii oraz do liturgii. Dostępne są między innymi lekcjonarze mszalne i agendy liturgiczne. Dzięki produktom, które oferujemy, każda osoba duchowna otrzymuje materiały niezbędne do odprawienia Eucharystii, a także będące jej integralną częścią. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a także do skorzystania z niej. 

Mszał rzymski — co to jest?

Mszał rzymski jest główną księgą, która zawiera zarówno teksty stałe, jak i zmienne Mszy Świętej. Znajdują się w nim również przepisy, które dotyczą jej sprawowania. To przede wszystkim największa z tego typu ksiąg. Jest ona konieczna do odprawienia Eucharystii, a w treści znajdują się teksty na każdy okres liturgiczny uroczystości. Mszał rzymski, który mamy w ofercie zawiera także zmiany w obrzędach mszalnych, dokonane na Soborze Watykańskim II.

 

Dla wielu osób mszał rzymski jest jedną z najbardziej tajemniczych ksiąg. Bardzo często widać księży, którzy przekładają wstążki białe, czerwone i niebieskie. Mszał Rzymski Pawła VI nie jest czymś, co towarzyszy chrześcijaństwu od początku. Najpierw bowiem sprawowano liturgię bez niego. Pierwszy został opracowany w XVI wieku za sprawą papieża Pjusa V. Ten, z którego aktualnie korzystają kapłani w trakcie Eucharystii, sporo się różni. Zapraszamy do sprawdzenia, z jakich części się on składa. 

Mszał rzymski — budowa

Mszał był kompilacją elementów, takich jak między innymi sakramentarz i lekcjonarz. Od tamtego czasu ta księga liturgiczna była wielokrotnie poprawiana. Aktualnie księża korzystają z mszału posoborowego. Chodzi tutaj o Sobór Watykański II. Papież Paweł VI zarządził, że został wydany nowy mszał rzymski.

 

Wszystko dzieli się w nim na teksty czerwone i czarne. Na rubryki i nigryki. To, co jest napisane na czarno to treści, które przewodniczący liturgii czyta lub śpiewa. Z kolei to, co jest napisane na czerwono to informacje na temat tego, jak powinna być sprawowana liturgia.

 

Na początku mszału znajdują się formularze mszalne. Są to teksty, którymi kapłan modli się, przewodnicząc liturgii. Następnie opisane są obrzędy Mszy Świętej wraz z tekstami liturgicznymi. Na samym końcu można przeczytać teksty po łacinie. Mszalik daje zatem możliwość sprawowania mszy w formie zwyczajnej — po łacinie. Podsumowując, wszystko, co dotyczy kształtu liturgii, obecne jest w zapisach tej księgi. Celebranci skrupulatnie przestrzegają rubryk ze czcią należną świętym obrzędom. Z równie należytą czcią drukowane i oprawiane są mszały rzymskie dostępne w naszym sklepie. 

Lekcjonarz i ewangeliarz — co to jest?

Lekcjonarz jest księgą, której integralną część stanowi Liturgia Słowa. Został on wprowadzony po Soborze Watykańskim. Tomy I-V zawierają czytania biblijne, psalmy responsoryjne, a także śpiewy przed Ewangelią na poszczególne dni okresów liturgicznych. Dostępny w tej kategorii jest także ewangeliarz. To ozdobna księga, która zawiera wyłącznie tekst Ewangelii. Duchowni uroczyście wznoszą ją w czasie liturgii w procesie wejścia, a następnie składają na ołtarzu. W dalszej kolejności jest ona celebrowana podczas ceremonii.

Ewangeliarz — cena

Koszt zakupów w naszym sklepie jest stosunkowo niski. Przykładem jest ewangeliarz, który można zamówić w atrakcyjnej cenie. W związku z tym każda osoba duchowna może bez problemu nabyć u nas książki liturgiczne. Każda księga liturgiczna pomimo tego, że niewiele kosztuje, ma bardzo wysokiej jakości wykonanie. Dzięki temu osoby, które będą z nich korzystać, mają gwarancję zarówno odpowiedniej prezencji, jak i trwałości produktów.

Księga liturgiczna — dlaczego kupować u nas?

Bez względu na to, jaki wybierają Państwo ewangeliarz, cena w naszym sklepie zawsze jest stosunkowo niska. Nie oznacza to jednak, że książki liturgiczne zamówione u nas odstępują jakością od tych, które spotkać można w droższych wydaniach. Wręcz przeciwnie. Najwyższej klasy wykonanie i trwałość mszałów rzymskich jest doceniane przez naszych stałych klientów. 

 

Jako uznany w całej Polsce sklep liturgiczny prowadzimy uczciwą politykę cenową. Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór wysokiej jakości produktów o charakterze duchownym. Wszystkie  mszaliki, które oferujemy w naszym sklepie, cechują się trwałością oraz kunsztownym wykonaniem. Na dostępnych zdjęciach można zobaczyć, jak wyglądają poszczególne lekcjonarze mszalne. Są wykorzystywane w ogromnej liczbie parafii na terenie całej Polski. Dzięki temu kapłani mogą godnie sprawować Mszę Świętą. To ważne zarówno dla osób, które przewodniczą w Eucharystii, jak i dla tych, które przychodzą na mszę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w tej kategorii produktami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium