W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

  • promocja
  • promocja
Medjugorie i eucharystia Wayne Weible Medjugorie i eucharystia Wayne Weible
Cena: 19,50 zł 22,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Tematyka objawień – książki

Objawienia w Kościele Katolickim notowane są praktycznie od jego zarania. Oprócz nich miało miejsce również wiele objawień nieuznanych oficjalnie. Książki na ten temat dostępne w witrynie liturgiczny.pl dotyczą naturalnie postaci dawno już niekwestionowanych w tym zakresie. Przedstawiają sylwetki mistyków takich jak: Święta Teresa (Matka)z Kalkuty, Fiorella Turolli, Anna Katarzyna Emmerich, czy choćby Ojciec Pio. Ponadto dotyczą one miejsc słynnych objawień maryjnych oraz życia Jezusa Chrystusa, które objawieniem było samo w sobie. 

Cuda i nie tylko

Oprócz objawień sensu stricto znajdziesz tutaj także książki dotyczące polemiki oraz zagadnień dotyczących dwóch niewykluczających się paradoksalnie obszarów, czyli: egzorcyzmów i psychiatrii. Często zanim osoba, u której bliscy podejrzewają opętanie konsultowana jest u psychiatry. Bywa także, że kiedy najpierw zgłosi się do egzorcysty, ten ostatni sam prosi o konsultację psychiatryczną, w celu wykluczenia choroby. Do tej pory często świadkowie nie są zgodni co do charakteru stanu potencjalnie opętanych osób. Niemniej ksiądz egzorcysta Gabriele Amorth, przedstawi tę i inne ważkie kwestie na kartach swoich książek. 

Matka Teresa i inni

Ta albańska zakonnica jest znana większości z nas, zwłaszcza, że czas przypadający na jej życie pokrywa się z czasem życia wielu osób wciąż pozostających wśród nas. Jednak publikacje na jej temat to tylko nikła część naszej oferty. Na liturgiczny.pl znajdziecie wiele książek dotyczących Fatimy, słynnych pastuszków oraz objawień jakich oni doświadczyli. Historie o objawieniach z Lourdes i inne, także związane z cudownymi uzdrowieniami, z pewnością pochłoną nie tylko wierzących! Ponadto znajdziecie także wydawnictwa o polskich, rodzimych cudach, jak na przykład o tych eucharystycznych. Brat Elia i inni wciągną Was w fascynujący świat tego, co nadprzyrodzone i nie do końca poznane zmysłowo, jednak bez wątpienia – co najmniej tak samo intrygujące. Wśród dostępnych na liturgiczny.pl książek znajdziecie także tak egzotyczne z punktu widzenia słowiańszczyzny tematy jak na przykład objawienia w japońskiej Akicie, zwanej także Drugą Fatimą. To tam Matka Boża objawia się zakonnicy, siostrze Agnieszce, przestrzegając przed surową karą w przypadku nienawrócenia się grzeszników. 

Fascynująca tematyka objawień

Ta tematyka od samych jej początków budzi ogromne zainteresowanie oraz emocje, a także dyskusje wśród wierzących oraz wątpiących. Trudno jednakże przejść obojętnie zarówno obok kwestii związanych z objawieniami jak i na przykład ze wspomnianymi już powyżej egzorcyzmami. Można upierać się przy tym, że prawdziwe jest jedynie to, co namacalne, albo na przykład przy koncepcji solipsyzmu. Niemniej – tematyka objawień została dobrze opisana jak świat długi i szeroki. Miały one mieć miejsce niezależnie od siebie i można dostrzec pewnego rodzaju wzorce charakterystyczne dla tego zjawiska. Niewierny Tomasz miał swoją okazję do kwestionowania – mamy ją i my. Czy jednak warto? A może warto po prostu zapoznać się z lekturami z tej dziedziny i nieco głębiej zastanowić nad tym, z czym przyszedł do nas ponad dwa tysiące lat temu Pan Jezus Chrystus.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium