W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

„Opowiadania dla ducha” to oczywiście dzieła, z jakich Ferrero znany jest najbardziej. Nie mogło zatem zabraknąć ich w ofercie sklepu liturgiczny.pl!

  • promocja
  • promocja
  • promocja

Bruno Ferrero Opowiadania dla ducha (oraz inni autorzy)

Jeżeli Twoim noworocznym postanowieniem było większe niż dotąd poświęcenie uwagi własnemu wnętrzu, modlitwie oraz kontemplacji, to książki tego autora wychodzą naprzeciw temu postanowieniu! W dwóch tomach krótkich opowiadań znajdziesz bowiem historie na każdy dzień roku.

365 dni z Bruno Ferrero

„Opowiadania dla ducha” oddają poniekąd cały potencjał postaci, jaką jest jej autor. To nie tylko salezjanin oraz pisarz, ale także dziennikarz oraz pedagog. „Człowiek orkiestra”? Wymienione funkcje to zapewne jedynie drobna, powierzchowna część złożonej i inspirującej osobowości, jaką Ferrero bez wątpienia jest. Każdy czytelnik, pomimo czytania tej samej treści, znajdzie również w Opowiadaniach… coś unikalnego dla siebie.

Każde opowiadanie Bruno Ferrero na dany dzień w roku jest zarazem krótkie, jak i wymagające głębszej refleksji. Refleksja ta może nastąpić bezpośrednio po lekturze, ale również towarzyszyć Ci podczas rutynowych, codziennych zajęć. Konstrukcja tego dzieła Ferrero sprawia, że nagle znajdujesz czas i na lekturę i na kontemplację i na inne aspekty związane z szeroko pojętym życiem wewnętrznym. Czas, którego dotąd tak bardzo Ci brakowało.

365 krótkich Opowiadań dla ducha - pójdź na jakość

„Opowiadania dla ducha” to opowiadania na tyle krótkie w swojej formie, żeby realnie można było znaleźć czas na lekturę poszczególnych historii każdego dnia, niezależnie od obecnego, towarzyszącego nam nieustępliwie przyspieszonego tempa życia. Faktycznie największą wartość, jeżeli chodzi o opowiadanie, ma nie jego długość oraz jego treść, ale to, co ostatecznie z jego lektury wyniesiesz.

Zbiór 365 krótkich Opowiadań dla ducha Bruno Ferrero pozwoli Ci dostrzec, że to nie ilość przeczytanych książek czy stron w danym roku ma znaczenie, ale właśnie jakość przekazanych na nich treści. Ogłaszane co roku raporty dotyczące liczby przeczytanych w danej społeczności/narodzie książek przestaną wpędzać Cię w niepotrzebne kompleksy. Można naturalnie przeczytać kilkadziesiąt tandetnych kryminałów albo tzw. romansów z najniższej gatunkowo półki, aby brać udział w tej swoistej rywalizacji. Można też w sposób bardziej wartościowy wykorzystać swój czas. Niekoniecznie na czytanie.

Bruno Ferrero krótkie Opowiadania dla ducha

Taki rezultat osiągniesz właśnie z lekturą powiadań autorstwa Ferrero. Nawet, jeżeli 365 wydaje Ci się początkowo przytłaczającą liczbą, to odpowiednio dozując opowiadania na każdy dzień roku odniesiesz wrażenie, że to lektura znacznie szybsza i łatwiej przyswajalna.

Treści „dla ducha” mają zazwyczaj to do siebie, że mogą być przekazywane jedynie za pomocą skondensowanych, wieloznacznych metafor. Nie inaczej jest w przypadku 365 „Opowiadań dla ducha” autorstwa Ferrero. Twoim zadaniem jest zatem „rozpakowanie” tych niejako „skompresowanych plików informacyjnych”. Każdy czytelnik może jednak rozpakowywać je po kawałku i odkryć w ich wnętrzu zupełnie inne treści, u których podstawy leżał ten sam ich zestaw. Dlatego właśnie tego rodzaju filozoficzne książki zachęcają również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, wnioskami, a zatem – budowania lub pogłębiania realnych relacji.

Bruno Ferrero książki dla dorosłych i nie tylko

Książki Ferrero mogą być po części skierowane o dorosłych, po części – również dla dzieci i młodzieży. Jeżeli zatem w trakcie lektury uznasz, że danym opowiadaniem warto podzielić się np. ze swoimi dziećmi, to oczywiście gorąco Cię to tego zachęcamy. Niektóre spośród ich tekstów mogą być dla dzieci po prostu za trudne, jednak najlepiej znasz swoje pociechy i wiesz, jakimi treściami możesz się z nimi dzielić.

Podobnie, jak w kwestii opowiadań, rzecz ma się, gdy chodzi o pisane przez Bruno Ferrero bajki. Bajki kojarzą się tradycyjnie z dziełami kierowanymi do dzieci, chociaż często przypomina się o tym, że wcale nie musi tak być. Przeważnie jednak z treści opowiadań, których część można potocznie określić właśnie jako „bajki” coś dla siebie wyniosą osoby w każdym wieku. Ponadto – niezależnie od tego, ile macie lat, po prostu każdy będzie mieć swój własny ich odbiór. Szybko zorientujesz się jednak, że to nie nomenklatura, ale treść liczy się tutaj najbardziej.

Bruno Ferrero opowiadania

Najchętniej zatem posługujemy się terminem, jaki w tytule zamieścił sam autor, czyli „opowiadania”. Opowiadanie jest formą literacką, z jaką spotykamy się najwcześniej. Opowiadania są chętnie wybierane jako materiał do pracy przez nauczycieli klas I-III w szkołach podstawowych. Zarówno dzieci jak i dorośli intuicyjnie wychwytują zawarte w nich przekazy. Krótkie opowiadania, o różnej treści, to zatem lektura przyjemna i wartościowa praktycznie dla każdego potencjalnego odbiorcy.

Opowiadania dla dzieci, na potrzeby podstawy programowej w szkole podstawowej łatwo jest tworzyć. Bruno Ferrero podjął się tymczasem sztuki pisania opowiadań dla zdecydowanie bardziej wymagającej grupy – osób dorosłych. Sprawdź zatem na ile stanął na wysokości zadania. Zamów „Opowiadania dla ducha” na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium