W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Wśród książek religijnych przeznaczonych dla najmłodszych czytelników znajdują się m.in. książeczki opisujące sylwetki Świętych Kościoła Katolickiego.

Książki dla dzieci

Kolorowanka Droga krzyżowa Kolorowanka Droga krzyżowa
Cena: 6,00 zł
zobacz więcej
Anioł Stróż Anioł Stróż
Cena: 11,90 zł 13,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Biblia dla dzieci Biblia dla dzieci
Cena: 26,00 zł
szt.
zobacz więcej
Módlmy się... Adwent Módlmy się... Adwent
Cena: 5,00 zł
szt.
zobacz więcej
Opowieści mrówki. O tajemnicach Biblii Opowieści mrówki. O tajemnicach Biblii
Cena: 12,70 zł 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Książki chrześcijańskie dla dzieci

Zanim dzieci zaczną zapoznawać się z poszczególnymi postaciami warto w przystępny sposób przekazać im główne założenia tej wiary. Zdecydowanie pomogą w tym książeczki, układanki i inne produkty z tej kategorii. Kolorowanki, bajki czy nawet naklejki z motywami religijnymi pozwalają dzieciom poznawać ich religię i jej symbolikę, zadawać dodatkowe pytania itd.

Opowiadania religijne dla małych dzieci

Obok różnych wersji znanej od pokoleń „Biblii dla dzieci” pojawiło się już wiele innych książeczek tego rodzaju. Do małych dzieci najłatwiej przemawiają obrazy, ale także niezbyt długie opowiadania. Przybliżanie im prawd wiary właśnie w ten sposób może okazać się skuteczne i owocne. W tego rodzaju opowieściach dzieci dostrzegają nie tylko to, co zostało napisane, ale również – intuicyjnie chłoną przekazy znajdujące się „między wierszami” oraz bijące z kolorowych ilustracji.

Opowiadania religijne dla dzieci pozwalają im zatem stopniowo poznawać istotę ich religii. Zarówno tę łatwą do zwerbalizowania, jak i tą „nieuchwytną”. Małe dzieci z pewnością szczególnie zainteresują opowieści o Bożym Narodzeniu, książeczki o aniołach i wiele innych. Oprócz tego katolickie kolorowanki sprawiają, że oprócz ćwiczenia umiejętności plastycznych dzieci „uczą się o Jezusie” itp. Są też książeczki, które niczym popularne obecnie bajki terapeutyczne, oswajają dzieci z trudnymi tematami, naturalnie w duchu katolickich wierzeń. Np. „Wielka podróż Marcelina” dotyka tematu śmierci.

Książki religijne dla dzieci 10 lat

W wieku lat 10, a nawet nieco mniej, ponieważ do Pierwszej Komunii Świętej przystępują już 8-9 latki, dzieci zaczynają poznawać m.in. takie modlitwy jak litanie czy różaniec. Tajemnice różańcowe, które są mimo wszystko mało intuicyjne, a po prostu do nauczenia się ich na pamięć, łatwiej poznawać w gronie rówieśników przy użyciu specjalnych kart 3D. Ten sam temat można opcjonalnie zgłębiać przy użyciu stosownej kolorowanki.

Dzieci najlepiej uczą się poprzez działanie, a książki religijne dla dzieci, a także: układanki, karty, kolorowanki itp. pozwalają im nie tylko na bierne przyjmowanie tego rodzaju wiadomości, ale przede wszystkim na użycie ich praktycznie w atrakcyjny dla nich sposób. Dzięki temu różaniec od początku budzi zainteresowanie i pozytywne skojarzenia. Dzieci lepiej rozumieją także samą przyczynę i cel powtarzania określonym porządku konkretnych modlitw.

Dziesięciolatki sięgną zapewne również po takie pozycje, jak „rachunek sumienia dla dzieci” itp.

Chrześcijańskie opowiadania dla dzieci

To oczywiście wspomniane już powyżej opowiadania dla najmłodszych dzieci ale również opowiadania dla dzieci starszych i dla całej rodziny, jak chociażby opowiadania na czas Adwentu oraz na Boże Narodzenie autorstwa słynnego włoskiego salezjanina Brunona Ferrero. Autor opowiadań na każdy dzień roku stworzył także nieco mniejszy odpowiednik „okolicznościowy” takiego dzieła – właśnie na Adwent. Oprócz typowego kalendarza adwentowego wypełnionego słodyczami, warto zatem zaopatrzyć się w taką właśnie lekturę.

Opowiadania chrześcijańskie dla dzieci są podstawą do pierwszych refleksji, rozważań na temat wiary, sumienia i innych zagadnień podobnej natury. Wdrażają zatem niejako mimochodem do życia jako Chrześcijanin bardziej świadomy i odpowiedzialny. Opowiadania chrześcijańskie to często ciekawa lektura nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich członków rodziny bądź innej wspólnoty. Oprócz wspólnego czytania opowiadań można np. zagrać w jedną ze 100 gier i zabaw biblijnych, znajdujących się w specjalnym zestawie.

Książki religijne dla małych dzieci, gry czy kolorowanki?

Najmłodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze same czytać, na pewno bardzo zainteresują kolorowanki, naklejki i inne, niewymagające tej umiejętności wydawnictwa. Warto jednak czytać maluchom biblijne historie opracowane w wersji dla nich jak najbardziej przystępnej, czyli dziecięcych książeczek religijnych. Wówczas mogą na bieżąco odkrywać na naklejkach bądź kartonikach wizerunki postaci znanych z tych opowieści, a także charakterystyczne scenki.

Chrześcijańskie książki dla dzieci wydawane są w coraz bardziej atrakcyjnych formach tak, aby dotrzymywały kroku oczekiwaniom współczesnych małych czytelników, zanurzonych najczęściej w świecie internetu i telewizji.

Pięknie wydane, bogato ilustrowane, często wzbogacone o dodatkowe polecenia i zadania książeczki mają szansę zainteresować nawet najbardziej oporne pod tym względem dzieci.

Z czasem, kiedy nauczą się czytać być może same będą chętnie sięgać po kolejne pozycje, nie tylko dostępne w świeckiej szkolnej bibliotece, ale również – te ze sklepu liturgiczny.pl o specyficznej, ale jakże ważnej tematyce.

Następnie przyjdzie pora a książki dla młodzieży, a także – te dla dorosłych, których również nie brakuje w ofercie sklepu online liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium