W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Baśnie, bajki, opowieści… Chociaż z definicji różnią się pomiędzy sobą, to potocznie kojarzone są po prostu z ciekawymi historiami dla dzieci. Często zamknięte są w kolorowych, ilustrowanych książeczkach. Mogą dotyczyć bardzo zróżnicowanej tematyki. Opowieści religijne także są przez maluchy chętnie słuchane i lubiane. W tradycyjnych sklepach i księgarniach najczęściej ich jednak brakuje. Na szczęście jest liturgiczny.pl!

Anioł Stróż Anioł Stróż
Cena: 11,90 zł 13,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Bajki religijne dla dzieci

Tutaj znajdziesz bajki religijne dla przedszkolaków i dzieci starszych. To nie tylko frajda dla dziecka, ale również – przygotowanie do bycia w przyszłości zaangażowanym i świadomym Katolikiem. Opowieści o tym, że „Jezus także był malutki” i wiele innych przybliżają w sposób przyjazny i przystępny dzieciom historię religii chrześcijańskiej oraz najważniejsze postacie z nią związane. Uczą także pierwszych modlitw i innych istotnych w życiu wiernych kwestii.

Bajki religijne

Takie bajki naturalnie nawiązują do tematów związanych z Chrześcijaństwem. Jednocześnie podążają „z duchem czasu” i dopasowują się do pewnych trendów panujących we współczesnym społeczeństwie. Obecnie wysoce cenione są m.in. tzw. bajki terapeutyczne, pozwalające oswajać się dzieciom z niezrozumiałymi dla nich emocjami, uczuciami i sytuacjami, które maluchy postrzegają jako groźne. Bajki takie mogą traktować np. o lęku przed ciemnością itp.

Tymczasem bajki chrześcijańskie dla dzieci również mogą przyjmować i przyjmują formę tego rodzaju bajek. Co więcej – na odsiecz zagubionym w niezrozumiałym świecie dzieciom podążają całe zastępy aniołów i Świętych, a nawet – sam Pan Bóg! Trudno zaprzeczyć, że z takim wsparciem w życie wkracza się łatwiej, śmielej i odważniej. Ponadto ścieżka, którą oczy dziecko po takich lekturach staje się coraz mniej zawiła. „Gotujmy drogę Panu!”. Prostą i jasną już od pierwszych lat życia!

Bajki religijne dla dzieci po polsku

Mogą być autorstwa rodzimych bądź zagranicznych pisarzy. Nieważne, skąd pochodzi twórca lub tekst religijnej bajki – na liturgiczny.pl oferujemy wyłącznie książeczki dla dzieci w wersji polskiej. Chrześcijaństwo może obejmować cały świat i dzięki tłumaczeniom, jego przesłanie dociera do dzieci mówiących w różnych językach. Wówczas jeszcze łatwiej dostrzec, jak ogromną Wspólnotę myśli oraz celów stanowi ta religia.

Większość obecnie dostępnych w naszej witrynie pozycji z kategorii opowiadania religijne dla dzieci stanowią właśnie przekłady z całego świata! Obok nich figurują np. zbiory treści prostych modlitw, których dzieci uczą się jako pierwszych. Nie może zatem zabraknąć takich tekstów jak:

  • Aniele Boży, Stróżu mój…
  • Ojcze nasz…
  • Zdrowaś Mario…
  • itd.

Przy pomocy bajek i barwnych książeczek znacznie łatwiej nauczyć maluchy ich treści.

Opowiadania religijne dla małych dzieci

A dla małych i większych dzieci opowiadania i bajki przygotowaliśmy na różne okazje. Jedną z ich ulubionych są oczywiście radosne Święta Bożego Narodzenia. Książek i książeczek do czytania, malowania itp. o tematyce bożonarodzeniowej mamy w ofercie szeroki wybór. Dzieci dokładnie poznają zatem historię narodzin Jezusa, Mędrców ze Wschodu i innych. Dowiedzą się, że Pan Jezus tak jak one miał babcię i zdarzyło się nawet, że nie posłuchał swoich rodziców wybierając się sam, bez pytania, do świątyni.

Życie dorosłego Jezusa to już zupełnie inna historia, która zwykle wydaje się nieco mniej interesująca w wieku kilku lat, jednak bajki religijne dla dzieci do czytania i inne traktują oczywiście również o tym.

Poszukujesz atrakcyjnej książeczki religijnej dla swojego dziecka, wnuka albo innego kilkuletniego malucha? Nie wiesz jaki tytuł wybrać? A może sięgnąć po kilka? Jeżeli masz wątpliwości – skontaktuj się z zespołem sklepu liturgiczny.pl. Chętnie doradzimy w tej i w innych kwestiach związanych z wyborem w ramach naszego asortymentu. Znamy go od podszewki.

Opowieści religijne dla dzieci

Opowieści takie, jak zapewne już widzisz, mogą dotyczyć bardzo różnej tematyki odnoszącej się do szerokiego pojęcia religii chrześcijańskiej. Wśród ich czytelników są zarówno ci bardzo nowocześni, poszukujący „świeżego powiewu” w treściach tego typu, jak i tradycjonaliści – dla których pewne ilustracje jak i treści po prostu muszą pozostać w bardzo klasycznej, niezmiennej formie.

Jedni wolą radosne opowiadania, inni – preferują np. bajki religijne z morałem . Bez względu na to, do jakiej „frakcji” się zaliczasz, na liturgiczny.pl na pewno znajdziesz ciekawą lekturę dla dzieci i dla dorosłych.

Zapraszamy na zakupy:

  • rodziców
  • katechetów
  • przedszkola
  • inne osoby oraz placówki zajmujące się opieką i wychowaniem w duchu katolickim

Oprócz książeczek z bajkami polecamy także różnego typu gry, zabawy, łamigłówki czy też kolorowanki. Oczywiście z Panem Jezusem i Świętymi w rolach głównych!

Sprawdźcie zatem jaka jest Wasza najbardziej ulubiona bajka religijna dla dzieci. I zaglądajcie na liturgiczny.pl regularnie, ponieważ nowe pozycje książkowe i inne wciąż się pojawiają!

A może kiedyś mi napiszecie i wydacie ciekawą bajkę, która trafi m.in. do naszego sklepu…

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium