W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Postaci Świętych oddziałują na wyobraźnię dorosłych, ale chyba z jeszcze większą intensywnością – pobudzają wyobraźnię dzieci. Pośród wybitnych ludzi to postacie „jeszcze bardziej wybitne”, a najmłodsi bez przesady mogą porównywać skalę ich „mocy” do mocy popularnych super bohaterów. Ba! Ci ostatni właściwie maleją przy niesamowitych dokonaniach Świętych Kościoła.

Historia św. Franciszka Historia św. Franciszka
Cena: 4,00 zł
zobacz więcej
Historia św. Józefa Historia św. Józefa
Cena: 4,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja

Książki o Świętych dla dzieci

Przedstawione w odpowiedni, przystępny dla najmłodszych sposób sylwetki Świętych mogą sprawić, że zamiast bohaterów popularnych kreskówek w ich głowach pojawią się nowi „idole”.

Atrakcyjne książeczki o Świętych dla dzieci

Dla młodszych i starszych dzieci przeznaczone są publikacje o Świętych z tej wyjątkowej kategorii w naszym sklepie. Trudno przedstawiać przedszkolakom skomplikowane, wręcz nudne dla nich żywoty Świętych opisane w obszernych ich biografiach dla dorosłych. Na to oczywiście też przyjdzie czas, kiedy rosną. Tymczasem w wieku kilku lat ciekawie jest dowiedzieć się np. „Czym Święci są zajęci?”. Na podstawie atrakcyjnych rymowanek-zagadek dzieciaki nie tylko poznają „obszary działania” a także atrybuty poszczególnych Świętych, ale także lepiej utrwalą tę wiedzę, niż gdyby zostało im to po prostu „podane”.

Książki i bajki o Świętych dla dzieci mogą być pomocą podczas zajęć z religii w grupach przedszkolnych. Najczęściej jednak takiego rodzaju wydawnictwa wybierane są raczej przez rodziców, którzy wprowadzają swoje dzieci w arkana wiary w domowym zaciszu. Można robić to za pomocą właśnie takich książeczek obejmujących:

  • zagadki
  • wierszyki
  • kolorowanki
  • itp.

Zarówno taka forma, jak i forma ilustrowanych bajek dla dzieci jest dla nich wybitnie przystępna i atrakcyjna. Bawiąc się w ten sposób maluchy nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, jak wiele przy tym poznają i jak bardzo poszerzają swoje horyzonty w danej dziedzinie. Jeżeli z powodzeniem korzysta się z takich metod podczas uczenia przedszkolaków m.in. przyrody, matematyki itp., to właściwie czemu nie wykorzystać takich książeczek również na zajęciach z religii?

Dobra książka o Świętych dla dzieci

Dobra, czyli jaka? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Dzieci w różnym wieku zainteresują książki w różnej formie. Niezależnie jednak od kryterium wiekowego, jak i indywidualnych upodobań młodych czytelników dzieciom jako takim, w całej ich ogromnej masie, zdecydowanie przypadną do gustu książeczki kolorowe, pełne ilustracji, wydane na ładnym, często błyszczącym papierze.

Książeczki o Świętych dla dzieci są zatem przygotowywane analogicznie do książek dla dzieci o całkowicie świeckim charakterze. Oprócz książeczek do czytania na liturgiczny.pl, jedynie w innych kategoriach, znajdziecie również m.in.:

  • książeczki do kolorowania
  • łamigłówki z treściami religijnymi
  • puzzle religijne
  • i inne

Wszystkie te książki i zabawki pozwalają najmłodszym niejako zinternalizować te treści i utożsamiać się z ich bohaterami. Szczególnie atrakcyjne mogą okazać się pośród nich np. książeczki przedstawiające dzieci, z Fatimy którym objawiała się Matka Boska, ponieważ opisują doświadczenia ich rówieśników. W związku z tym, choć odległe w czasie, przeżycia portugalskich pastuszków stają się im mimo wszystko bliższe niż choćby historia Siostry Faustyny.

Bajki o Świętych dla dzieci

Bajki jako takie kojarzą się powszechnie z czymś mało realistycznym. Jednak bajki o Świętych nawiązują przynajmniej do realnych postaci historycznych. Wspomniana przed chwilą Siostra Faustyna istniała przecież naprawdę. Książeczki przeznaczone dla dzieci o Świętej Faustynie Kowalskiej także są dostępne w witrynie liturgiczny.pl. Nie mniej realna od niej była także np. Święta Rita, patronka spraw najtrudniejszych, przedstawiona właśnie w bajce dla dzieci z kolorowymi ilustracjami.

Bajka o Świętej Ricie tylko jedna z pozycji obszernej serii książeczek o Świętych dla dzieci autorstwa Ewy Stadmüller.

Oprócz Świętej Rity dzieci pokochają na pewno postać Świętego Franciszka, który często pojawia się w towarzystwie zwierząt. Dzieci uwielbiają zwierzęce motywu w zasadzie w każdej formie oraz kontekście. Dziecięce pokoje nie bez powodu pełne są motywów kolorowych zwierzątek, a w opowieściach oraz filmach dla dzieci także dominują właśnie zwierzęcy bohaterowie.

Książka o Świętych dla dzieci starszych

Najwięcej książeczek dla dzieci na liturgiczny.pl przeznaczona jest dla przedszkolaków. Obok nich figurują jednak m.in. takie dzieła, z których dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej dowiedzą się, że mają własną patronkę! Po poznaniu bliżej losów Świętej Imeldy, bo o niej tutaj mowa, dzieciaki mogą uzupełnić albumową część książki.

Dzieci i młodzież, czytający już samodzielnie, mają okazję zapoznać się również z niezwykłą postacią dziewiętnastowiecznego Świętego, tzw. Mnicha z Libanu, czyli Szarbela Makhlufa. To również postać mało znana w naszym kręgu kulturowym, a jednocześnie – naprawdę niezwykła.

A w książce o Świętych dla dzieci ks. Jana Paszulewicza zapoznają się wstępnie z sylwetkami ponad 100 różnych Świętych! Już dziś wybierz książkę dla swojego dziecka na liturgiczny.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium