W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Biblia jest jedną z najważniejszych ksiąg w życiu każdego katolika, a jej treść była istotnym elementem budowania wartości i kultury europejskiej. Biblia stanowiła natchnienie dla artystów, pisarzy i myślicieli i zdefiniowała kodeks moralny chrześcijan na całym świecie. Jest także skarbnicą wiedzy na temat dobra i zła, wzorców i antywzorców postępowania, daje odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia, cierpienia i śmierci, jest wsparciem i źródłem nadziei.

W ofercie sklepu Liturgiczny.pl znajdą Państwo pięknie wydane egzemplarze Biblii. Dostępne w wersjach z ekooprawą, w formacie oazowym, z obrazkami i bez, jako pamiątki chrztu świętego lub Pierwszej Komunii Świętej, w skórzanej oprawie, ze złoceniami, Pismo Święte dla dzieci i młodzieży. Oferujemy Państwu także Biblie wydawnictwa Pallottinum - działającego już od 1948 roku i prowadzonego przez pallotynów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i składania zamówień.

Pismo Święte Stary i Nowy Testament

Pismo święte sklep

Pismo Święte, obok Koranu i innych ważnych dla dużych grup wyznaniowych ksiąg, jest jedną z najczęściej wydawanych publikacji na świecie. Biblię, w zakresie Starego jak i Nowego Testamentu czytają i studiują osoby duchowne, świeckie, oraz te zupełnie niezwiązane z religią chrześcijańską. Biblia stanowi w Polsce nawet, a przynajmniej jeszcze do niedawna stanowiła, przynajmniej we fragmentach, obowiązkową szkolną lekturę na lekcjach języka polskiego w całkowicie świeckich szkołach średnich! Omawiana jest wówczas bez kontekstu ściśle religijnego – po prostu jako swoista, uniwersalna księga mądrości. Niezależnie od tego z jakich pobudek poszukują Państwo właśnie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, znajdą je Państwo w sklepie liturgiczny.pl bardzo wielu wariantach. Chociaż utarło się, że tak zwany Pięcioksiąg Mojżesza obejmuje, jak sama nazwa wskazuje, to święta księga Judaizmu, występuje on raczej w nieco innej formie wśród jego wyznawców. W kulturze stricte chrześcijańskiej dużo częściej można spotkać bądź to biblię obejmującą obydwa przymierza (testamenty): Stare i Nowe, bądź też raczej sam Nowy Testament osobno, opisujący w głównej mierze życie Jezusa Chrystusa.

Biblia Stary i Nowy Testament

Biblię w jej pełnej formie, czyli obejmującą zarówno Stary jak i Nowy Testament, na przestrzeni wieków wydawano w bardzo wielu przekładach. Również różnorodne odłamy Chrześcijaństwa i jego najbardziej oryginalne oraz niszowe odnogi potrafią korzystać z nieco różnych przekładów Pisma Świętego. Obecnie w Kościele Katolickim najczęściej korzystamy po prostu z tak zwanej Biblii Tysiąclecia, wydawanej między innymi przez wspomniane już powyżej wydawnictwo Pallotinum. Niemniej, Stary i Nowy Testament w wersjach komiksowych albo obrazkowych to także okazja do interesujących spotkań z Biblią dla najmłodszych, którzy mogą poczuć się co najmniej przytłoczeni objętością cienkich jak pergamin stron pokrytych tak zwanym drobnym maczkiem.

Pismo Święte cena

Ceny Biblii wahają się nawet kilkukrotnie w zależności od wydania. Pomimo dokładnie tej samej treści Biblia Tysiąclecia może być w twardej, miękkiej lub na przykład skórzanej oprawie. Naturalnie im solidniejsza oprawa, tym dłużej najprawdopodobniej taka Biblia posłuży. Są jednak sytuacje, w których znakomicie sprawdza się tańsze Pismo Święte w miękkiej oprawie, na przykład biorąc pod uwagę oazowe wydanie Biblii wydawnictwa Pallotinum.

Biblia gdzie kupić?

Biblia jest publikacją, którą nie zawsze można kupić po prostu w zwykłej księgarni. Sklep liturgiczny.pl oferuje jej bardzo liczne i ciekawe wydania, dlatego wystarczy wybrać jedno z nich i zamówić online. Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór Pisma Świętego do domu, do kościoła, czy na przykład na prezent – znajdą Państwo u nas odpowiednie wydania. Polecamy także, szczególnie do kościołów, specjalne pulpity, na których można tę masywną księgę oprzeć. Plastikowe pulpity z symbolami, na przykład IHS, pomimo że są lekkie, są wystarczająco stabilne do podtrzymania nawet cięższego wydania Pisma Świętego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium