W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Komunia Święta i kult tajemnicy eucharystycznej. Obrzędy

Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 67,00 zł 67.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 11165

Opis

Komunia Święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej. Obrzędy

 

Wydanie Katowice 2020 - Księgarnia Św. Jacka.

Komunia Święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą świętą dostosowane do zwyczajów Diecezji Polskich.

Sprawowanie Eucharystii w ofierze Mszy Świętej jest źródłem i celem kultu, jaki się jej oddaje poza Mszą. Święte postacie przechowuje się przede wszystkim w tym celu, aby wierni, którzy nie mogą brać udziału we Mszy św., zwłaszcza chorzy i starsi, jednoczyli się przez Komunię sakramentalną z Chrystusem i Jego Ofiarą, którą składa się we Mszy Św.

Zwyczaj przechowywania świętych postaci, który wprowadzono dla umożliwienia przyjmowania Komunii św. poza Mszą św., dał początek adoracji tego Sakramentu i oddawania mu kultu uwielbienia należnego Bogu. Kult ten ma mocne i trwałe uzasadnienie, a nawet sam Kościół ustanowił niektóre powszechne i wspólnotowe jego formy.

Po odnowieniu obrzędów Mszy Św. i po ustaleniu przez Instrukcję Eucharisticum mysterium z dnia 25 maja 1967r. "zasad co do praktycznego uporządkowania kultu należnego temu Sakramentowi również poza Mszą św., i co do jego powiązania z należytym układem obrzędów ofiary Mszy Św. w myśl przepisów Soboru Watykańskiego II i innych dokumentów Stolicy Apostolskiej dotyczących tego przedmiotu", Święta Kongregacja Kultu Bożego rozpatrzyła obrzędy zebrane pod tytułem: "Komunia święta i kult Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą Świętą"

Format: 17 x 24 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 78

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium