W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie. kard. Robert Sarah

Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 27,00 zł 29,00 zł 27.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 978-83-8212-047-9

Opis

Teksty prezentowane w książce „Służyć Prawdzie Rekolekcje Kapłańskie” są owocem pracy oraz refleksji, które kardynał Sarah ofiarował kapłanom w trakcie rekolekcji w lutym 2020 roku. Był to czas dzielenia się wiarą oraz głębokim i osobistym kapłańskim doświadczeniem.

W swoich rozważaniach autor proponuje klasyczną drogę ascezy w odniesieniu do życia kapłańskiego. Dziś jest to już niestety droga prawie zapomniana, mówi się o niej niewiele albo zupełnie pomija ją milczeniem. Czy kapłan może żyć bez osobistej, ciągłej i solidnej ascezy? Według kardynała Sarah, tak jak według wszystkich ludzi głęboko uduchowionych z minionych epok, jest to niemożliwe. Posługa kapłańska wywiera zbawienny i głęboki wpływ na życie osobiste i apostolat tylko wówczas, gdy pełni ją ktoś, kto ze swym stanem życia, przeżywanym w łasce i odpowiedzialności, łączy stosowną ascezę. (…)

Ale czym jest ascetyka? Czym jest asceza? Jest to osobista droga oczyszczenia, medytacji, pokuty, modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, intelektualnej i moralnej dyscypliny, ciągłej rewizji życia, wewnętrznego wzrastania. Słowem, jest to po prostu droga życia, wewnętrzny rozwój mający na celu pełne upodobnienie się do Chrystusa…

 

Autor kard. Robert Sarah 

Ilość stron 176 

Oprawa Miękka

Wymiary 13,5 x 20 

ISBN 978-83-8212-047-9

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium