W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Gdy Pan mówi do serca. Ks. Gaston Courtois

  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny + czas dostawy (w dni robocze)
Cena: 22,50 zł 25,90 zł 22.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Wydawnictwo Promic
Kod produktu: 10629

Opis

Gdy Pan mówi do serca. Ks. Gaston Courtois.

21 rozdziałów, z których każdy zawiera po kilka lub kilkanaście wyodrębnionych paragrafów utrzymanych w stylu jakby bezpośrednich słów Pana Jezusa, które można czytać rozdziałami albo na wyrywki, wykorzystując poszczególne teksty jako podstawę do osobistych rozważań. Książeczka może być też pomocna podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mogą z niej korzystać księża, osoby konsekrowane i świeckie w każdym wieku.

Święty Augustyn często powtarzał, że jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to na swoim miejscu jest wszystko inne. Wtedy człowiek wyraźnie słyszy, że On mówi do serca. Wystarczy słuchać. Dowodem choćby ta niezwyczajna książka. Powstawała przez lata. Jej Autor, ks. Gaston Courtois (1897-1970), w notesie, z którym się nie rozstawał, zapisywał myśli, jakie zdawał się słyszeć podczas swych codziennych rozmów z Panem. Rozmawiał zaś o wszystkim, do czego zachęcał go sam Bóg. „Patrz na Mnie. Mów do Mnie. Słuchaj Mnie z miłością – notował ks. Courtois – abyś stawał się choć trochę do Mnie podobny. Czy nie zdążyłeś się już przekonać, że w dziesięć minut mogę wlać ci do serca więcej światła niż najmądrzejsze książki?”.

W jednym z notatników ks. Courtois, bo przekładany tekst jest ledwie skromnym wyborem, znajdujemy słowa: „Każdy ma prawo do tego światła, jakie zapalam w tobie”. Mimo to po raz pierwszy myśli te ukazały się drukiem dopiero w 1976 roku, sześć lat po śmierci Autora, niemniej od chwili ich upublicznienia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Teraz w końcu trafiają do polskiego Czytelnika.

" [1.] Słuchaj. Usłysz. Skup się. Przyjmij. Wprowadź w życie. Wiem, że trudno jest słuchać Mnie, kiedy głowa pełna jest hałasu. Potrzebujesz ciszy, potrzebujesz pustyni. Susza i pustka są czymś nieznośnym. Jednak wiesz, że jeśli będziesz wierny i wytrwały, twój Umiłowany da ci usłyszeć swój głos, twoje serce zapłonie i ten wewnętrzny płomień przyniesie ci pokój i uczyni twoje życie płodnym. Poczujesz, jak bardzo słodki jest Pan i jak bardzo Jego brzemię jest lekkie. O wiele dłużej niż przez czas, który Mi poświęcisz, będziesz doświadczał, że: Dilectus meus mihi, et ego illi („Mój miły jest mój, a ja jestem jego” – Pnp 2, 16)."

Oprawa: twarda
Ilość stron: 290
Format: 10,5 x 16,5 cm

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium