W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu
Opcje przeglądania

Podręcznik do religii przedszkole

Przygotowanie dziecka do życia we wspólnocie jaką jest Kościół, oraz uczynienie tego ostatniego częścią szeroko pojętego życia od najmłodszych lat jest dla wielu rodziców priorytetem. Aby lekcje religii, nie tylko w typowo katolickich placówkach przedszkolnych były inspirujące i ciekawe, warto wybrać dla dzieci odpowiednie podręczniki i pomoce naukowe. Dzieci w tym wieku rozwijają chętnie wiele umiejętności a uczą się – głównie poprzez zabawę. Podobnie, niejako „przy okazji” przyswajają również wartości oraz informacje, jakie będą mimochodem przejawiać i wykorzystywać w swoim życiu. Właśnie przedszkole jest miejscem, oraz czasem dla dziecka, aby nabrało ono określonych postaw, które zaowocują w dalszym życiu. Ma tutaj z pewnością zastosowanie powiedzenie, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Pamiętajmy jednak także chociażby o przypowieści o siewcy, gdyż to, na jaki grunt padnie ziarno, ma niebagatelne znaczenie. Tak małe dzieci można zatem uznać za owe symboliczne ziarna. To natomiast, na jakiego katechetę oraz na jaki podręcznik do katechezy w przedszkolu one trafią – za swoisty grunt, z którego będą wyrastały i na jakiego podstawie będą dalej się rozwijać. 

Nie tylko paciorek

Małe dzieci uczymy oczywiście znaku krzyża, tak zwanego paciorka przed snem i innych codziennych elementów, rytuałów religijnego życia. Dzieci powinny jednak mieć szansę uczestniczyć w nim nie tylko w domu, a ponadto – poznawać również inne niż te stricte mechaniczne aspekty bycia osobą wierzącą. Kolorowe i niebanalne, a jednocześnie stworzone w języku przystępnym dla maluchów materiały do nauki religii czekają już na Was w sklepie liturgiczny.pl! Takie podręczniki możecie wykorzystywać również z dziećmi, które nie chodzą do przedszkola. Kolorowe podręczniki z naklejkami oraz innymi ciekawymi dodatkami dla dzieci są pomyślane w ten sposób, aby dziecko mogło jednocześnie ćwiczyć małe paluszki, motorykę małą a przede wszystkim – jako oddziałujące na wiele zmysłów są dla najmłodszych pasjonujące i wciągające. Przede wszystkim są o jednak pomoce przygotowane dla placówek i niejeden praktykujący przedszkolak na pewno chętniej zaangażuje się w swoje duchowe życie przy ich udziale. Część spośród tych książek skierowana jest oczywiście do katechetów i rodziców. Na przykład Radosne Dzieci Boże to poradnik dla wychowawców trzylatków, załączany do podręcznika dla najmłodszych o tym samym tytule. Małe dzieci jednak, zamiast słowa pisanego, z pewnością prędzej przyswoją treści graficzne, zawarte na oferowanych przez liturgiczny.pl „naklejkach z misją”.

Przedszkole – pierwszy podręcznik

O ile w przedszkolu praktycznie nie występują różne przedmioty i lekcje, a w związku z tym – nie są tam stosowane klasyczne podręczniki, to właśnie lekcje religii bywają pierwszym wprowadzeniem dzieci w tę znaną nam wszystkim właśnie ze szkoły formułę. Podręczniki te są jednak przygotowane w ten sposób, aby dzieci, które wcześniej nie miały do czynienia z książką do nauki potrafiły z nich intuicyjnie korzystać. Atrakcyjna szata graficzna oraz treści przedstawione w przystępy dla nich sposób oswajają najmłodszych także z tym, jak wygląda edukacja w naszym kraju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium