W promocji:

koszule kapłańskie obrazy z drzewa lipowego obrazy srebrne

Menu

Podręcznik do religii szkoła podstawowa

Religia, chociaż nie jest przedmiotem obowiązkowym, wciąż pełni ważną rolę w całym ich bloku. Wiele, spośród osób wierzących nie wyobraża sobie, aby zabrakło jej w szkołach. Pierwiastek duchowy jest równie ważny, jak przyswajanie wiedzy czysto encyklopedycznej czy praktycznej, a nawet tej ostatniej w polskich szkołach bywa niewiele. Aby dziecko rozwijało się harmonijnie potrzebuje zatem prowadzenia nie tylko na tych czysto mechanicznych płaszczyznach. W niejednej podstawówce w naszym kraju prowadzone są regularne katechezy. Katechecie natomiast trudno opierać się podczas lekcji jedynie na własnych materiałach, dlatego właśnie nowoczesne i przystępne dla pokolenia obecnie uczącego się w szkołach podstawowych podręczniki do tego przedmiotu są ogromnym wsparciem zarówno dla osób prowadzących zajęcia z religii, jak i dla samych uczniów. Podręczniki takie różnią się zasadniczo od typowych katechizmów bądź modlitewników, zawierających głównie gotowe treści modlitw czy litanii. Dobry podręcznik do religii potrafi nie tylko pomóc zgłębić teoretyczne zagadnienia związane z wiarą, ale również – inspiruje do regularnej modlitwy oraz autentycznego uczestnictwa w życiu Wspólnoty jaką jest Kościół. 

Dobry podręcznik do katechezy szkoła podstawowa

Takich podręczników jest obecnie wiele. W samej witrynie liturgiczny.pl znajdziecie liczne ich wydania. To budujące, że w dobie kiedy rzesze ludzi odwracają się od Kościoła a w szkołach sam przedmiot, jakim jest religia, traktowany bywa po macoszemu, wciąż jest zainteresowanie nimi, a także duże zaangażowanie ich twórców, aby odpowiadały oczekiwaniom i potrzebom naszych czasów. Biorąc pod uwagę, że szkoła ma nie tylko uczyć, ale również kształtować i wychowywać młodych ludzi, również pod względem moralnym oraz duchowym. Dzięki dobrym podręcznikom, tak jak w przypadku wszystkich innych przedmiotów, do nauki religii uczniowie nie muszą się zmuszać. Każdy temat, niezależnie od tego z jakiej dziedziny się wywodzi, powinien zostać ciekawie i zajmująco przedstawiony. W przypadku podręczników do nauki religii jest to obecnie tym bardziej ważne, że konkurują one na każdym kroku z różnego typu treściami, także na temat Kościoła, lansowanymi we wszechobecnych mediach. Tam niekoniecznie liczą się natomiast kwestie istotne z punku widzenia wiary jako takiej. Właśnie dlatego atrakcyjne, ale i rzetelne wprowadzenie dorastających dzieci w ten świat ma tak kluczowe znacznie. 

Wybierz najlepszy podręcznik do religii dla szkoły podstawowej

Jeżeli jesteś katechetą, niezależnie od tego, czy osobą duchowną czy świecką, stajesz przed trudnym dylematem jaki podręcznik dla swoich uczniów wybrać. Naturalnie znasz ich najlepiej, wiesz nie tylko którą klasę będziesz uczyć, ale również – konkretne osoby w tej klasie. Na szczęście w witrynie liturgiczny.pl znajdziesz szeroki wybór podręczników oraz zeszytów ćwiczeń do nauki religii w bardzo przystępnych cenach – dla podstawówki. W innych kategoriach – również dla przedszkolaków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium